ROWER moja dobra energia
niedziela, 01 maja 2016 21:54


Zapraszamy do udziału w majówkowym konkursie. "ROWER moja dobra energia" to temat, który należy wyrazić w dowolny, plastyczny sposób. Czekamy na zdjęcia, malunki, grafiki komputerowe, filmy, rysunki, wyklejanki, itd. Nagrodzimy najlepsze prace oraz odbędzie się losowanie wśród wszystkich nadesłanych.

 
Rowerowa Wieczorówka
poniedziałek, 18 kwietnia 2016 14:14


Niedawne zamieszanie z pomysłami na temat obowiązkowych Kart Rowerowych sprawiło, że na nowo wypłynęło mnóstwo mitów, plotek i nierzetelnych "źródeł wiedzy" o prawach i obowiązkach rowerzystów. Nasz pomysł na edukowanie dorosłych jest niezmienny- Rowerowa Wieczorówka, czyli bezpłatne i błyskawiczne szkolenie teoretyczne i praktyczne. Zapraszamy do udziału w V edycji tych zajęć.

 
Rowerowe Laboratorium w Olsztynie
sobota, 09 kwietnia 2016 13:30


Międzynarodowy projekt badawczy BikeLab („Rowerowe Laboratorium”) zawitał do Olsztyna.
Zagraniczni goście ze szwedzkiego Växjö oraz litewskiej Kłajpedy gościli w naszym mieście w dniach 5-6 kwietnia. Jeździli na rowerach, obserwowali, dyskutowali, oceniali, radzili, planowali.

 
Debata "Rowerowy Olsztyn 2020"
sobota, 26 marca 2016 09:46


Olsztyn uczestniczy aktualnie w międzynarodowym projekcie badawczym BikeLab (relacja z I etapu).
W celu zebrania olsztyńskich pomysłów i doświadczeń na potrzeby kolejnych etapów warto zebrać potrzeby, uwagi i wnioski od użytkowników lub obserwatorów istniejącego systemu komunikacji rowerowej. Oficer Rowerowy Urzędu Miasta Olsztyna oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zapraszają do udziału w debacie "Rowerowy Olsztyn 2020".

 
Olsztyn w Rowerowym Laboratorium
sobota, 05 marca 2016 10:09


Co łączy Olsztyn z Kłajpedą na Litwie i Växjö w Szwecji?
Przekonanie, że rower może być rozwiązaniem pewnych problemów komunikacyjnych w miastach, świadomość, że jazda na rowerze wymaga umiejętnego promowania oraz to, że warto współpracować w międzynarodowym gronie. Wspólnym działaniem tych trzech miast jest projekt BikeLab, który miał swoją pierwszą odsłonę na przełomie lutego i marca 2016.

 
Zimowe kręcenie pod dachem
piątek, 15 stycznia 2016 13:35


Zimowa aura i krótkie dni często zniechęcają do dłuższych wyjazdów, a wiele osób teraz łatwiej znajduje wymówki do odpuszczenia sobie przejażdżki w plenerze. Uważamy, że nie ma to jak kontakt z naturą, hartowanie się i przełamywanie swoich słabości, ale warto korzystać z możliwości kręcenia pod dachem, czyli zajęć spinningowych. Body Perfect wraz z partnerami przygotowali bogatą ofertę na różnych poziomach trudności.

 
MILION złotych na rowery!
środa, 28 października 2015 01:34


Każda droga dla rowerów zaczyna się od... papieru, czyli dokumentacji potrzebnej do budowy. 26 października Prezydent Olsztyna podpisał umowę z firmą Now-Eko opiewającą na kwotę nieco ponad 1 miliona złotych na wykonanie projektów budowlanych 10 priorytetowych fragmentów miejskiej sieci komunikacji rowerowej. Zadanie ma być wykonane do końca czerwca 2016 r.

 
"Autochodzik" nareszcie ROWEROWY!


Od tego roku ROWEROWY AUTOCHODZIK działa już nie tylko w olsztyńskich przedszkolach. Wchodzi także do szkół podstawowych!
W październiku ruszyła VII edycja Programu AUTOCHODZIK, który został wzbogacony o dawno oczekiwane treści skierowane do najmłodszych "rowerzystów". Głównym celem programu jest przygotowanie najmłodszych mieszkańców Olsztyna do samodzielności w ruchu drogowym. W czasie najbliższych 9 miesięcy dzieci zrealizują 6 bloków tematycznych, które przybliżą nie tylko podstawy bezpieczeństwa na drodze, ale też wiele interesujących kwestii związanych m.in. z rodzajami pojazdów, różnymi formami podróżowania czy praktycznym działaniem odblasków. Całość została poprzedzona szkoleniami dla nauczycieli najmłodszych klas oraz dla kadry opiekuńczej w przedszkolach.

 
Testy rowerów elektrycznych za 0 zł
wtorek, 15 września 2015 21:46


Do 30 września mieszkańcy Olsztyna mają możliwość bezpłatnego testowania rowerów ze wspomaganiem elektrycznym.
Warto odwiedzić Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny, aby osobiście przekonać się jak to działa.

 
Rowerzyści, zróbmy sobie dobrze!


Do 27 września można głosować na projekty zgłoszone do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego (OBO).
Niektóre są bardzo rowerowe! Zebraliśmy je wszystkie w jednym miejscu i zachęcamy do głosowania. Warto wykazać aktywność, ponieważ od tego zależy w dużym stopniu to, jak poważnie są postrzegane problemy olsztyńskich rowerzystów i jak chętnie są rozwiązywane przez władze miasta (także poza Budżetem Obywatelskim).

 
Raj(d) dla duszy i ciała
niedziela, 06 września 2015 19:24


Rower po raz kolejny pokaże, że jest nie tylko "zwykłym" pojazdem, ale także wspaniałym narzędziem wspomagającym integrację społeczną.
Okazją ku temu będzie przejażdżka pod hasłem "Raj(d) dla duszy i ciała" organizowana w środę 09 września o godz. 11:00 przez Stowarzyszenie "Nie lękaj się" pracujące z osobami z zaburzeniami psychicznymi.

 
Rowerowa Wieczorówka_wrzesień 2015
sobota, 05 września 2015 23:31


Nareszcie dorośli Olsztynianie zaczynają doceniać popołudniowe/weekendowe szkolenia z miejskiej jazdy na rowerze :) O drugiej edycji nawet nie informowaliśmy, ponieważ lista uczestników zapełniła się w kilkanaście godzin. W związku z popularnością tych zajęć zapraszamy na 3. edycję.

 
Michelin sprzyja olsztyńskim rowerzystom!
piątek, 04 września 2015 16:25


Bezpieczeństwo najmłodszych rowerzystów oraz propagowanie zasad bezpiecznej jazdy na rowerze wśród całych rodzin to zagadnienia bardzo aktualne i dające pole do popisu dla nowatorskich działań. Do takich działań z pewnością należy inicjatywa kilku pracowników fabryki Michelin, którzy wygrali konkurs zorganizowany przez swój zakład pracy i jako wolontariusze będą prowadzili edukację wśród olsztyńskich rowerzystów.

 
Rowerowa Wieczorówka
czwartek, 09 kwietnia 2015 07:23


Na naukę nigdy nie jest za późno!
Zwłaszcza, gdy chodzi o temat tak aktualny i przydatny, jak bezpieczne korzystanie z roweru w ruchu miejskim. Aby wyjść naprzeciw licznym pytaniom i wątpliwościom olsztyńskich rowerzystów, dotyczących prawidłowych zachowań w ruchu drogowym zapraszamy na zajęcia Rowerowej Wieczorówki.

 
Rowerzyści, zróbmy sobie dobrze!
środa, 24 września 2014 20:56


Do 10 października można głosować na projekty zgłoszone do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego (OBO).
Niektóre z nich mogą bardzo ułatwić jazdę na rowerze albo sprawić, że niektóre tereny będą bardziej przyjazne rowerzystom. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie "rowerowe" pomysły czekające na Wasze wsparcie. Warto głosować, ponieważ od Waszej aktywności zależy to, jak poważnie będą postrzegane problemy olsztyńskich rowerzystów i jak chętnie będą rozwiązywane przez miejskie Władze (nawet poza Budżetem Obywatelskim).
Zasady głosowania można poznać  > TUTAJ

 
Rowerowe podchody tropem Łyny
niedziela, 01 czerwca 2014 14:01


Już po raz dziewiąty zapraszamy do udziału w rowerowej grze miejskiej "Olsztyn. Miasto-Mozaika".
Tym razem tematem przewodnim zabawy będzie rzeka Łyna. Najbliższa gra odbędzie się w sobotę, 7 czerwca.

 
Nowy sklep i serwis rowerowy

Na rowerowej mapie Olsztyna pojawił się nowy punkt. Zapraszamy do odwiedzenia i wypróbowania serwisu rowerowego działającego w nowych budynkach przy Kościuszki ("Osiedle Parkowe nad Łyną").

 
Rusza Szkółka MTB
wtorek, 01 kwietnia 2014 04:54


Olsztyn.Aktywnie!
to projekt wyjątkowy w skali całego kraju. Spośród wielu aktywności w ramach tej akcji można uczestniczyć m.in. w cyklu zajęć/treningów dla miłośników kolarstwa górskiego. Tegoroczna edycja Szkółki MTB została gruntownie zmodyfikowana i poza wyjazdami w teren obejmuje także zajęcia teoretyczne.

 
"Monumental Motion"- wystawa i gra miejska
niedziela, 30 marca 2014 13:45


Rowerowa kultura Kopenhagi poruszy Olsztyn! Po raz pierwszy w Polsce zostanie zaprezentowana wystawa fotograficzna najsłynniejszego rowerowego blogera na świecie! Mikael Colville-Andersen od wielu lat prowadzi bloga copenhagenize, który ukazuje jak znaczącą rolę w społecznym życiu Duńczyków odgrywa właśnie rower. Olsztyńskiej wystawie towarzyszy gra miejska "Rower porusza Olsztyn".

 
"Warmińska Niteczka" wokół Olsztyna
sobota, 01 marca 2014 13:23


Jest pomysł i chęć do działania w temacie porządnej trasy rekreacyjno-turystycznej łączącej Olsztyn i okoliczne gminy.
21 lutego podpisano deklarację współpracy przy stworzeniu około 70-km pętli biegnącej przez najciekawsze tereny gminy Barczewo, Olsztyn, Purda i Dywity oraz przez tereny zarządzane przez Nadleśnictwo Olsztyn.

 
Czy jest z nami psycholog?
środa, 27 listopada 2013 18:36


Czy ruch drogowy podlega jakimkolwiek psychologicznym regułom? Chyba tak, bo przecież to ludzie kierują samochodami, chodzą po drogach, jeżdżą na rowerach. Wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane w poniedziałek (02 grudnia) o 17:00 w bibliotece multimedialnej "Planeta 11", gdzie odbędzie się wykład i dyskusja prowadzona przez mgr Jacka Grunt-Mejera, znanego chociażby z bloga strefapiesza.blox.pl

 
Nocna "Miasto-Mozaika" > relacja
poniedziałek, 21 października 2013 21:32


Niezależnie od tematyki oraz pory dnia, w której w tym roku organizujemy rowerowe gry miejskie pod hasłem "Olsztyn.Miasto-Mozaika" niezmiennie mamy szczęście do dwóch rzeczy: super-aktywnych uczestników oraz super-sprzyjającej pogody :) Październikowe nocne "podchody" już za nami, a więc pora na krótką relację.

 
"Miasto-Mozaika" na wystawie
wtorek, 15 października 2013 20:32


Kto by pomyślał, że rowerowa gra miejska może się stać elementem "przewodnika" po Olsztynie :) "Olsztyn.Miasto-Mozaika" jako (dosyć) cykliczna i (dosyć) atrakcyjna inicjatywa społeczna została dostrzeżona i umieszczona wśród 10 punktów wartych uwagi w naszym mieście! A nasza strona została wskazana jako źródło informacji na temat tej inicjatywy :)

 
Nocne podchody na rowerach
czwartek, 10 października 2013 22:51


Od dawna dochodziły nas głosy, że mielibyście ochotę na rowerową grę miejską zorganizowaną po zmroku. Ok, robimy :) 19 października zapraszamy na kolejną edycję "Olsztyn. Miasto-Mozaika", tym razem w wersji wieczorno-nocnej.

 
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu
niedziela, 15 września 2013 15:38


Olsztyn od kilku lat należy do grona miast aktywnie uczestniczących w ETZT. Są to ogólnoeuropejskie działania na rzecz propagowania alternatywnych sposobów przemieszczania oraz ograniczania negatywnych skutków nadmiernego korzystania z prywatnych samochodów. W tym roku program ETZT w naszym mieście przedstawia się następująco:

 
Rowerowe "podchody"
niedziela, 15 września 2013 14:20


Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji rowerowej gry miejskiej z cyklu "Olsztyn. Miasto-Mozaika".
Tym razem trasa powiedzie śladami Ericha Mendelsohna- wybitnego architekta urodzonego w Olsztynie oraz tropem olsztyńskiej wielokulturowości.

 
Wakacyjna Parada > relacja
wtorek, 27 sierpnia 2013 22:25


Nic nie zawiodło podczas tegorocznej Wakacyjnej Parady Rowerowej! Było słonecznie, beztrosko, kolorowo i tłumnie :) Blisko 250 paradujących rowerzystów i rowerzystek na pewno na długo zapadnie w pamięć mieszkańców Starówki, a szczególnie uliczki Gazety Olsztyńskiej, gdzie pozowaliśmy do pamiątkowego zdjęcia.

 
Wakacyjna Parada Rowerowa
poniedziałek, 19 sierpnia 2013 09:57


Raz w roku warto spotkać się i wspólnie przejechać ulicami Olsztyna! Zapraszamy na Wakacyjna Paradę Rowerową, która odbędzie się w sobotę, 24 sierpnia.

 
Zlot Społeczności Rowerzystów w Rentynach
niedziela, 26 maja 2013 13:04

Nie każdy wie, że Jaroty mają Sołtysa! Otóż, Sołtys jest i w dodatku organizuje rowerowe imprezy :)
W dniach 30 maja - 02 czerwca z jego inicjatywy odbędzie się Zlot Społeczności Rowerzystów w Rentynach.

 
Rowerowe "podchody" po Olsztynie
poniedziałek, 20 maja 2013 14:35

Rowerowa gra miejska "Olsztyn.Miasto-Mozaika" po raz kolejny umożliwi aktywne zwiedzanie i poznawanie miasta w niezwykły sposób.
Do soboty (25 maja) trwa nabór uczestników indywidualnych i drużyn rodzinnych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5