Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 142
"Miasto-Mozaika" na wystawie
wtorek, 15 października 2013 20:32


Kto by pomyślał, że rowerowa gra miejska może się stać elementem "przewodnika" po Olsztynie :) "Olsztyn.Miasto-Mozaika" jako (dosyć) cykliczna i (dosyć) atrakcyjna inicjatywa społeczna została dostrzeżona i umieszczona wśród 10 punktów wartych uwagi w naszym mieście! A nasza strona została wskazana jako źródło informacji na temat tej inicjatywy :)

 

Autorką "przewodnika" pt. "Olsztyn leży na Warmii", składającego się z kilkunastu dużych plansz (plakatów) eksponowanych w miejscach publicznych jest Gosia Frycz, graficzka i ilustratorka (gosiafrycz.eu).

 

"Przewodnik" rozprawia się z mylnym, ale dosyć powszechnym identyfikowaniem Olsztyna, jako miasta turystycznego na Mazurach. Punktem wyjścia była chęć stworzenia "przewodnika", w którym oprócz znanych i wytyczonych tras znalazłyby się miejsca ciekawego i kreatywnego spędzania czasu, imprezy cykliczne i inicjatywy społeczne.


Projekt jest częścią tegorocznej edycji festiwalu "Warmia:Rebelia Kultury" i został zrealizowany przy współudziale finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Samorządu Miasta Olsztyna. Partner projektu: Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (stgu.pl).

 


^ Jednym z pierwszych miejsc publicznej ekspozycji wystawy był plac przed olsztyńskim Ratuszem.

 


^ "Nasza" plansza :)

 


^ Krótko, konkretnie i na temat.

 


^ Zbiorcza tablica ze wszystkimi atrakcjami "przewodnika".

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież