Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 142
Rowerowa Wieczorówka_wrzesień 2015
sobota, 05 września 2015 23:31


Nareszcie dorośli Olsztynianie zaczynają doceniać popołudniowe/weekendowe szkolenia z miejskiej jazdy na rowerze :) O drugiej edycji nawet nie informowaliśmy, ponieważ lista uczestników zapełniła się w kilkanaście godzin. W związku z popularnością tych zajęć zapraszamy na 3. edycję.

 

Zajęcia odbędą się 18 września (piątek) o godz. 17:00 w bibliotece Planeta 11.

 

Scenariusz szkoleń przewiduje część teoretyczną (45 minut) i część praktyczną (1,5-godzinna jazda po ulicach Śródmieścia i Zatorza).


- Z uwagi na konieczność zapewnienia bezpiecznych i komfortowych warunków zajęć wprowadzamy ograniczenie liczby uczestników oraz prosimy o  przesłanie swojego zgłoszenia- tłumaczy Mirosław Arczak, olsztyński Oficer Rowerowy i inicjator Akademii.

Zgłoszenia na najbliższe zajęcia należy przesłać najpóźniej 17 września do godz. 15:00 na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Zajęcia są bezpłatne.
Wszyscy uczestnicy otrzymują specjalne wydawnictwo związane tematycznie ze szkoleniem.


- Wymagania wobec uczestników ograniczamy do niezbędnego minimum, ale bezwzględnie będziemy egzekwować przepisowe wyposażenie roweru w tylny odblask, sprawny hamulec oraz sygnał dźwiękowy, np. dzwonek- mówi Mirosław Arczak. - Jako, że część praktyczna odbędzie się już po zmroku, wszyscy powinni pamiętać o sprawnym oświetleniu przednim i tylnym, którego z pewnością będziemy używać podczas jazdy.

 

Tematyka zajęć:
- uporządkowanie wiedzy w zakresie obowiązujących przepisów (mity i fakty),
- zapoznanie z miejską siecią dróg rowerowych i z obszarami przyjaznymi rowerzystom,
- zapoznanie z ułatwieniami dla ruchu rowerowego wprowadzonymi w ramach tymczasowej organizacji ruchu w  Śródmieściu,
- praktyczne zasady jazdy w ruchu miejskim,
- bezpieczne parkowanie roweru,
- pytania uczestników.

- - - - - - - - - -

Rowerowa Wieczorówka jest modyfikacją zajęć realizowanych w dziewięciu olsztyńskich placówkach oświatowych w ramach programów "Rowerowa Szkoła" i "JAdę, NIE TANKUJĘ". Działania Oficera Rowerowego na rzecz promowania bezpiecznych zachowań wśród rowerzystów wynikają z realizacji "Strategii Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na lata 2014-2020", uchwalonej przez Radę Miasta Olsztyna we wrześniu 2014 r.

- - - - - - - - - -

Oto migawki z poprzednich zajęć:


^ Część teoretyczna w Planecie 11.

 


^ Część praktyczna na miejskich ulicach.
Ograniczenia liczebności grupy wynikają z kwestii organizacyjnych (dużej grupie ciężko byłoby się sprawnie i przepisowo przemieszczać po mieście) oraz metodologicznych (nie sposób byłoby omówić zagadnienia "na bieżąco" zgłaszane przez uczestników licznej grupy oraz trudno byłoby w terenie omawiać wybrane elementy drogowe mając przed sobą więcej niż 10-12 rowerzystów).

 


^ Omówienie zasad bezpiecznego parkowania rowerów.
Każda taka przerwa jest też oczywiście momentem na zadawanie pytań, a nawet krótkie dyskusje.

 


^ Trasa przejazdu zawiera przegląd niemal wszystkich rodzajów rozwiązań przeznaczonych dla ruchu rowerowego w Olsztynie.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież