Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 47

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 142
Rusza Szkółka MTB
wtorek, 01 kwietnia 2014 04:54


Olsztyn.Aktywnie!
to projekt wyjątkowy w skali całego kraju. Spośród wielu aktywności w ramach tej akcji można uczestniczyć m.in. w cyklu zajęć/treningów dla miłośników kolarstwa górskiego. Tegoroczna edycja Szkółki MTB została gruntownie zmodyfikowana i poza wyjazdami w teren obejmuje także zajęcia teoretyczne.

 

Szkółka MTB Olsztyn.Aktywnie! zagwarantuje fachową opiekę czterech instruktorów kolarstwa. Co ciekawe, instruktorzy Szkółki MTB nie od razu zaproszą do wskoczenia na siodełko, ponieważ

cykl treningów rozpocznie się dwoma spotkaniami teoretycznymi.


Uczestnicy poznają tam zagadnienia związane ze sprzętem, ubiorem, ustaleniem odpowiedniej pozycji na rowerze, a także otrzymają podpowiedzi na temat organizowania własnego cyklu treningowego. Będzie tu także czas na naukę zasad prawidłowego odżywiania się przed i w trakcie treningu oraz wyścigu, a także omówienie wybranych elementów przygotowania mentalnego.

 

Spotkania w plenerze będą poświęcone najważniejszym elementom jazdy

takim jak pokonywanie przeszkód i zakrętów, zjazdy, podjazdy, umiejętność jazdy i zasady współpracy w grupie oraz taktyka rozgrywania wyścigów.

 

Sportowym wyzwaniem i celem treningów zaplanowanym dla wszystkich uczestników zajęć będzie

wspólny start w olsztyńskiej edycji maratonu Merida Mazovia MTB Marathon,

który zagości w Olsztynie 31 sierpnia.

Wszystkie zajęcia będą bezpłatne.

W trakcie sezonu pojawi się kilka działań motywujących uczestników do regularnej pracy: wspólne wyjazdy na zawody MTB i XC organizowane w naszym regionie, możliwość otrzymania koszulki kolarskiej, a także cos specjalnego- kilkudniowe „zgrupowanie” podsumowujące tegoroczną Szkółkę zaplanowane na wrzesień.

Bieżące informacje będą ukazywały się na stronie wkrfan.pl, na stronie JAdę, NIE TANKUJĘ oraz w zakładce Szkółki MTB na stronie Olsztyn.Aktywnie!

- - - - - - - - - -

Koordynacją Szkółki MTB Olsztyn.Aktywnie! zajmie się Warmiński Klub Rowerowy FAN.

Partnerzy specjalistyczni Szkółki MTB to:
- Sklep Sportowy FIGURA (wmsportowy.pl)
- Instytut Edukacji i Sportu (instytutolsztyn.pl)

- - - - - - - - - -

HARMONOGRAM I ZASADY UDZIAŁU W ZAJĘCIACH
Obecność na treningach nie wymaga wcześniejszych zapisów, ale Organizatorzy rozlosują 3 nagrody rzeczowe wśród tych, którzy zapowiedzą swój udział i wezmą udział w pierwszym spotkaniu 05.04 o godz. 10:00 w Planecie 11. Zgłoszenia (imię, nazwisko, wiek, krótka informacja na temat dotychczasowych doświadczeń z kolarstwem górskim, ew. oczekiwania wobec treningów) należy przesyłać do 04 kwietnia do godz. 19:00 na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Uczestnicy zajęć są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków.


Na każdych zajęciach pojawi się lista obecności, która będzie podstawą do typowania osób kwalifikujących się do korzystania z premii dla regularnych uczestników.


Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Terminy treningów:

- 05 kwietnia /sob/, godz. 10:00, biblioteka multimedialna Planeta 11.
Teoria: Zagadnienia techniczne, ubiór, obuwie, pozycja na rowerze, podstawowe naprawy sprzętu, trening z pulsometrem, zasady pracy treningowej, sposoby unikania najczęstszych błędów treningowych;

- 12 kwietnia /sob/, godz. 10:00, sala: w trakcie ustaleń.
Teoria: Podstawy fizjologii, zasady „sportowego” odżywiania się, przygotowanie mentalne, sposoby unikania najczęstszych błędów żywieniowych;

- 19 kwietnia /sob/, godz. 10:00, ul. Bajkowa (parking przed ośrodkiem fitness Endorfina).
Praktyka z akcentami na: Zapoznanie z pojęciem stref wysiłku, wykorzystanie pulsometru w treningu, jazda w strefie tlenowej.

- 04 maja /ndz/, godz. (w trakcie ustaleń!), Jezioro Długie (pomost Żubra przy ul. Leśnej), finał w Parku im. J. Kusocińskiego.
Praktyka z akcentami na: Powtórzenia i interwały, czyli zmienna metoda treningowa;

- 17 maja /sob/, godz. 10:00, ul. Bajkowa (parking przed ośrodkiem fitness Endorfina).
Praktyka z akcentami na: Technika sprawnego podjazdu i zasady bezpiecznego zjazdu. Jazda w trudnym terenie.

- 31 maja /sob/, godz. 10:00, Jezioro Długie (pomost Żubra przy ul. Leśnej).
Praktyka z akcentami na: Jazda i współpraca w grupie. Taktyka rozgrywania wyścigu.

 

 

Komentarze  

 
0 #1 Tangela 2019-06-11 11:05
Witam, osobiście absolutnie zgadzam się z Twoim wpisem !


Feel free to surf to my web page - Madzia: http://keson.bytom.pl/
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież