Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 142
Rowerowa Wieczorówka
poniedziałek, 18 kwietnia 2016 14:14


Niedawne zamieszanie z pomysłami na temat obowiązkowych Kart Rowerowych sprawiło, że na nowo wypłynęło mnóstwo mitów, plotek i nierzetelnych "źródeł wiedzy" o prawach i obowiązkach rowerzystów. Nasz pomysł na edukowanie dorosłych jest niezmienny- Rowerowa Wieczorówka, czyli bezpłatne i błyskawiczne szkolenie teoretyczne i praktyczne. Zapraszamy do udziału w V edycji tych zajęć.

 

 

Zajęcia odbędą się 25 kwietnia (poniedziałek) o godz. 17:00 w rowerowej kawiarni TasBike Coffee Shop & Service (ul. Skłodowskiej-Curie 12a).


Scenariusz szkoleń:
- TEORIA (75 minut) - wykład, pytania i odpowiedzi; 
- PRAKTYKA (75 minut) - krótka wycieczka szkoleniowa po ulicach Śródmieścia.

 

Tematyka zajęć:
- uporządkowanie wiedzy w zakresie obowiązujących przepisów ruchu drogowego (mity i fakty),
- obowiązkowe i zalecane wyposażenie roweru i rowerzysty,
- zapoznanie z miejską siecią dróg rowerowych i z obszarami przyjaznymi rowerzystom,
- zapoznanie z ułatwieniami dla ruchu rowerowego wprowadzonymi na obszarze Śródmieścia,
- praktyczne zasady jazdy w ruchu miejskim,
- bezpieczne parkowanie roweru,
- pytania i odpowiedzi.

 

 

- Z uwagi na konieczność zapewnienia bezpiecznych i komfortowych warunków zajęć wprowadzamy ograniczenie liczby uczestników. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie swojego zgłoszenia- tłumaczy Mirosław Arczak, olsztyński Oficer Rowerowy i inicjator Akademii.

Zgłoszenia na najbliższe zajęcia należy przesłać najpóźniej 24 kwietnia (ndz) do godz. 18:00 na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Zajęcia są bezpłatne *)
Wszyscy uczestnicy otrzymają specjalne wydawnictwo związane tematycznie ze szkoleniem.


*) W ramach podziękowania rowerowej kawiarni za gościnę, uczestnicy spotkania są proszeni o dokonanie dowolnego zakupu w barze TasBike w czasie trwania szkolenia (a najlepiej tuż przed, aby zbytnio nie hałasować :).- Wymagania wobec uczestników ograniczamy do niezbędnego minimum, ale bezwzględnie będziemy egzekwować przepisowe wyposażenie roweru w tylny odblask, sprawny hamulec oraz sygnał dźwiękowy, np. dzwonek- mówi Mirosław Arczak. - Jako, że część praktyczna odbędzie się już po zmroku, wszyscy powinni pamiętać o sprawnym oświetleniu przednim i tylnym, którego z pewnością będziemy używać podczas jazdy.

 

- - - - - - - - - -

Rowerowa Wieczorówka jest modyfikacją zajęć realizowanych w dziewięciu olsztyńskich placówkach oświatowych w ramach programów "Rowerowa Szkoła" i "JAdę, NIE TANKUJĘ". Działania Oficera Rowerowego na rzecz promowania bezpiecznych zachowań wśród rowerzystów stanowią realizację "Strategii Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na lata 2014-2020", uchwalonej przez Radę Miasta Olsztyna we wrześniu 2014 r.

- - - - - - - - - -

Oto migawki z poprzednich zajęć:


^ Część teoretyczna, czyli wykład, prezentacja, pytania i odpowiedzi.

 


^ Część praktyczna na ulicach i drogach rowerowych w centrum Olsztyna.
Ograniczenia liczebności grupy wynikają z kwestii organizacyjnych (dużej grupie ciężko byłoby się sprawnie i przepisowo przemieszczać po mieście) oraz metodologicznych (niemożliwe jest omawianie zagadnień zgłaszanych na bieżąco przez uczestników zbyt licznej grupy).

 


^ Trasa wycieczki uwzględnia nowe rozwiązania wprowadzone na terenie Śródmieścia (np. pasy ruchu dla rowerów i śluzę rowerową).

 


^ Omówienie zasad bezpiecznego parkowania rowerów.
Każda taka przerwa jest oczywiście momentem na zadawanie pytań oraz podzielenie się własnymi doświadczeniami.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież