Spotkanie na gościnnym szlaku
wtorek, 09 czerwca 2015 16:22


Już po raz siódmy tradycji stało się zadość i rowerzyści z czterech gmin spotkali się na wspólnym szlaku. Ważną ideą łączącą cyklistów ze Stawigudy, Olsztyna, Nidzicy i Olsztynka jest Gościniec Niborski, czyli oznakowany szlak turystyki rowerowej, biegnący śladem historycznej trasy z Warszawy do Królewca. 07 czerwca 2015 r. wszyscy uczestnicy VII Integracyjnego Rajdu Rowerowego dotarli do miejsca leżącego w połowie szlaku, a finałowy piknik zorganizowano na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Rybakach.

 
XIV Rajd "Vell vincere"
wtorek, 10 kwietnia 2012 21:06


Jak zawsze na wiosnę zapraszamy do sprawdzenia swojego zmysłu orientacji, sprytu i wytrwałości, a przy okazji zwykłej siły w nogach.
"Vell vincere" to impreza terenowa polegająca na znajdowaniu punktów kontrolnych skrzętnie ukrytych przez Organizatorów.

 
XIII Vell vincere > realcja
piątek, 14 października 2011 12:29


Jesienna aura, która towarzyszyła startom uczestników XIII Rajdu na Orientację nie przeszkodziła im w przedniej zabawie, a ich entuzjazm szybko udzielił się także pogodzie, dzęki czemu całe popołudnie i wieczór upłynął wśród pięknej, złotej jesieni.

 
Rajd na Orientację
poniedziałek, 03 października 2011 16:31


Mamy październik, a więc pora na jesienną edycję Rajdu na Orientację "Vell vincere".
08 października (sobota) odbędzie się już 13 edycja tej plenerowej imprezy, która w największym skrócie polega na poszukiwaniu punktów kontrolnych ukrytych w terenie. Tym razem Organizatorzy zapraszają do przeczesywania okolic Barczewa.

 
30 i 31 lipca = alleycat + sprinty + wycieczka


Najbliższy weekend znowu możemy spędzić pod znakiem rowerowych imprez.
W sobotę rowerowa gra miejska i sprinty, a w niedzielę wycieczka 'zaawansowana' Olsztyn.Aktywnie!  

 
Aktywny! Weekend > wyniki
poniedziałek, 20 czerwca 2011 06:32

 
Pierwszy Aktywny! Weekend w historii olsztyńskiego Lasu Miejskiego mamy za sobą! Co prawda sobotnie aktywizowanie Olsztyniaków przebiegało pod surowe dyktando gęsto padającego deszczu, ale za to pogodna niedziela pozwoliła na ukazanie potencjału jaki tkwi w prostym pomyśle skumulowania w ciągu dwóch dni wielu dyscyplin organizowanych w ramach Olsztyn.Aktywnie! Osią Aktywnego! Weekendu była gra terenowa, w której mogli uczestniczyć wszyscy chętni biegacze, rowerzyści i spacerowicze. 

 
Aktywny! Weekend w Lesie Miejskim


Czy salon jest odpowiednim miejscem do urządzania zabawy? Czy w salonie można biegać? Czy po salonie powinniśmy jeździć na rowerze? I to jeszcze z dumą i radością? Spokojnie, wszystko jest na odpowiednim miejscu, jeśli biegi, przejażdżki i podchody odbędą się w Lesie Miejskim, czyli na terenie, który z pewnością można nazwać „zielonym salonem Olsztyna”. Choć raz w roku warto pokazać, że ten teren i korzystający z niego ludzie tworzą pozytywną wspólnotę. Niech raz w roku Las Miejski aż kipi od rozmaitych form aktywności Olsztynian!
Aktywny! Weekend zaplanowany na 18-19 czerwca będzie takim właśnie czasem- pełnym zabawy, ruchu i mile spędzonych chwil. Na wyjątkowe traktowanie mogą oczywiście liczyć wszyscy, którzy odwiedzą Las Miejski na rowerach:)

 
'Rodzinna' wycieczka Olsztyn.Aktywnie!


W niedzielę 17 kwietnia o 10:oo spod Ratusza startuje pierwsza w tym sezonie wycieczka "rodzinna" z cyklu "Olsztyn.Aktywnie!". Na uczestników czeka około 20-kilometrowa trasa dookoła Jez. Ukiel (Krzywe).

 
Zaproszenie do błądzenia


W sobotę 16 kwietnia nadarzy się okazja, aby poznać okolice Olsztyna w wyjątkowy sposób. Po raz dwunasty rusza bowiem Rajd na Orientację "Vell vincere" /z łac. wola zwycięstwa/. W ramach Rajdu przygotowano oczywiście trasy rowerowe: dzienną, nocną i bardzo prosty wariant "dla początkujących".  

 
Zapętlony Olsztyn


Klub Turystyki Rowerowej '4R' W-M PTTK zaprasza na wycieczkę pod hasłem "Zapętlony Olsztyn, czyli na rowerach dookoła miasta".

 
Zimowa rozgrzewka Olsztyn.Aktywnie!


Za nami pierwsza z dwóch zaplanowanych na luty tego roku "oficjalna" rozgrzewka w ramach projektu
Olsztyn.Aktywnie!
Grupie zimowych cyklistów, którzy nie przestraszyli się mrozu i śliskich dróg, pięknie odpłaciła się pogoda, ponieważ wycieczka przebiegała w pełnym słońcu.

 
zimowe wycieczki Olsztyn.Aktywnie!

 
Zgodnie z zapowiedziami rusza zimowy mini-cykl rekreacyjnych wycieczek
"Olsztyn.Aktywnie!". Oczywiście nie może w nim zabraknąć propozycji dla rowerzystów przygotowanych przez Klub Turystyki Rowerowej '4R' przy W-M PTTK.   

 
Mikołaje na rowerach

 

 


W najbliższą, mikołajkowo-wyborczą niedzielę olsztyńscy rowerzyści mają do wypełnienia specjaną misję- dobrze się bawić:)
Do wspólnej przejażdżki na dwóch trasach (krótkiej=20 km i długiej=ok. 40 km) zaprasza Klub Turystyki Rowerowej "4R" przy W-M Oddz. PTTK. Fotorelacja z wycieczki >tutaj< 

 
wizyta w Lidzbarku


Wiele się mówi o zbawiennym wpływie unijnych funduszy na polską rzeczywistość. Jednym z dotowanych obszarów jest turystyka i rekreacja, które podnosząc atrakcyjność i dostępność wybranych terenów zwiększają ich konkurencyjność i szanse na dochody związane z obsługą turystów.
W Olsztynie zawrzało przy okazji unijnych dotacji, mających pomóc w zagospodarowaniu brzegów jez. Długiego, a ostatnio wrzawa towarzyszyła kolejnej odsłonie planowania tzw. Parku Centralnego.
Aby przekonać się jak można spożytkować miliony euro bez takich awantur, warto odwiedzić Lidzbark zwany Welskim.

 
XI Rajd na Orientację09 października już po raz jedenasty rusza "Vell vincere", czyli zaczerpnięte z łaciny wezwanie dla wszystkich wykazujących choć odrobinę "woli zwycięstwa". Tradycyjnie będzie można spróbować swoich sił na rowerowej trasie dziennej i nocnej, a start będzie możliwy w pojedynkę lub składzie 2-osobowym.

 
... i po świętach!


28 września oficjalnie zakończyliśmy świętowanie Europejskiego Dnia bez Samochodu, który tradycyjnie przybrał formę "bezsamochodowego" weekendu.
Zainteresowanie uczestników udziałem w dwóch grach terenowych (miejskiej i pozamiejskiej) przeszło nasze oczekiwania i niebezpiecznie zbliżyło się do limitu przygotowanych do zabawy materiałów:) Wszystko jednak przebiegło bez zakłóceń, dlatego popołudniu rozlosowaliśmy nagrody wśród wszystkich startujących.

 
Dni bez Samochodu

W tym roku 113 polskich miast przyłączyło się do Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu oraz Europejskiego Dnia bez Samochodu, który tradycyjnie przypada 22 września. Olsztyna nie ma w tym roku w tym gronie, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby Olsztyniacy sami włączyli się do świętowania!

 
Wakacyjnie do Frączek


Już od ośmiu lat, w każdy ostatni weekend lipca miejscowość Frączki staje się miejscem docelowym rowerzystów z terenu całego powiatu.
W najbliższą niedzielę tradycji stanie się zadość i będzie możliwość wspólnej przejażdżki zakończonej
miłym dla oka, ucha i podniebienia piknikiem.

 
rowerowy Olsztyn.Aktywnie!


27 czerwca następna porcja wspólnego rowerowania.
Jak zawsze zaplanowano dwa warianty wycieczek z niezmiennie bogatym programem oraz zapasem atrakcji towarzyszących.

 

 
Rajd Goscińcem Niborskim


Niewiele jest tras rowerowych tak bogatych i pełnych ciekawostek jak Trakt Niborski (będący frag-
mentem starego szlaku Warszawa-Królewiec), łączący Olsztyn z Nidzicą.
Dzięki zaangażowaniu Pana Andrzeja Małyszko z Rusi wszechstronne bogactwo tej trasy ma szansę
zaistnieć dla szerokiego grona odbiorców. Szczególną grupą tych odbiorców są uczestnicy corocznych Rajdów rowerowych, a najbliższy z nich odbędzie się 05 czerwca (sobota).

 
X "Vell vincere"

 


05 czerwca odbędzie się jubileuszowy Rajd na Orientację "Vell vincere" /z. łac. wola zwycięstwa/,
który tym razem przyjmie wyjątkowo przystepną formę, odpowiednią dla praktycznie wszystkich
chętnych.   

 
Aktywnie! z Olsztyna do Kudyp


Kolejna odsłona rowerowych imprez w ramach projektu Olsztyn.Aktywnie! już
w najbliższa niedzielę (23 maja).
Dwie trasy, dwie opcje trudności, dwa dystanse. Wszystko po to, aby nareszcie wszyscy
byli zadowoleni:)

 
alleycat Orient Olsztyn

Po długiej przerwie pojawia się zaproszenie do udziału w miejskim rajdzie na orientację.

Spotkanie wszystkich chętnych pod Planetarium (al. Piłsudskiego) o godz. 17:oo.

Planowane zakończenie około 20:oo. Organizatorzy nie wspominają o wymaganym wyposażeniu, lecz dotychczasowe doświadczenia podpowiadają, że warto zabrać ze sobą długopis i sprawny zegarek.

Strona internetowa Orient Olsztyn

 
Jedzie Wiosna!

W tym roku Zimę rozjeżdżamy kołami rowerów! Pomoże nam w tym projekt Olsztyn.Aktywnie, który rozpoczynamy w najbliższy weekend.

W sobotę (20 marca) zbieramy wszystkich wiosennych cyklistów, aby wziąć udział we wspólnym przejeździe po mieście, a potem w niezbyt forsownej wycieczce w kierunku Jonkowa.

 

 
Szlak do Kudyp przetarty. KONKURS!

06 grudnia odbyła się późno jesienna, "mikołajkowa" wycieczka w okolice Kudyp, gdzie w sezonie turystycznym funkcjonuje wyjątkowe miejsce- Leśne Arboretum (http://www.olsztyn.lasy.gov.pl/kudypy/arboretum.htm). Celem wspólnej przejażdżki było rozpoczęcie starań o stworzenie szlaku turystyki rowerowej, który umożliwi wygodny i bezpieczny dojazd z Olsztyna pod samą bramę Arboretum.

 
jesienna wycieczka

Kampania "JAdę, NIE TANKUJĘ" zaprasza na jesienną wycieczkę rowerową pod hasłem
„Przecieramy szlak do Kudyp”.
Spotkanie wszystkich chętnych 06 grudnia /niedziela/ o godz. 9:45 pod budynkiem Ratusza, a oficjalny start nastąpi o godz. 10:15 na al. Schumanna (przy rondzie).
Przewidujemy jazdę tempem spacerowym, a całkowity dystans (w obie strony) do pokonania  to 20 km. Planowany powrót do miasta około godz. 14:00.
Wszyscy uczestnicy wycieczki mogą liczyć na ciepły posiłek na półmetku, okazjonalne upominki i udział w loterii. Udział bezpłatny!

 
10 lat "Kołodromu"!

W 2009 roku mija dekada istnienia i aktywnej działalności Stowarzyszenia Centrum Turystyki Aktywnej "Kołodrom". Zrzeszeni w tej organizacji rowerzyści postanowili świętować przy okazji podsumowania mijającego sezonu, które nastąpi 25 października /ndz/. Z tej okazji odbędzie się ...

 
Po IX Rajdzie "Vell vincere"

 

W weekend zakończyła się rywalizacja na trasach rowerowych zorganizowanych w ramach IX Rajdu na Orientację "Vell vincere". Jak zawsze była to rywalizacja z trudnościami terenu, pogodą i własnymi umiejętnościami radzenia sobie w nieznanym terenie. A był to nawet przysłowiowy "ciemny las", ponieważ zawodnicy i zawodniczki zmagali się za dnia, ale także w nocy.

 
IX Rajd na orientację "Vell Vincere" - 10-11.10.2009

10 i 11 października nadarzy się kolejna okazja do sprawdzenia swojej szybkości, sprytu i wytrzymałości. Rajd na oriantację "Vell vincere" /"z łac. pragnienie zwycięstwa/ nie jest imprezą ektremalnie trudną czy wymagającą. Dodatkowo, w nidzielę zaplanowano trasę "family", która w ultraprzyjemny sposób przybliży specyfikę jazdy na orientację.

 
III rajd na orientację "Orientuj się!" po terenie gminy Dywity - 23 sierpnia - niedziela

Zabawa polega na szukaniu punktów kontrolnych ukrytych w terenie. W zależności od kategorii (indywidualna, drużynowa, rodzinna) przejechanie trasy nie powinno zając więcej niż 3-4 godziny. Na start przed budynkiem Urzędu Gminy w Dywitach można przyjeżdżać w godzinach 11:oo-11:3o.

Wyposażenie: sprawny rower, ubiór odpowiedni do warunków pogodowych,coś do pisania, sprawny zegarek. Mapy i instrukcje zaliczenia trasy będą wręczane na starcie.

Udział bezpłatny. nagrody rzeczowe za najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach. Bezpłatny bufet na trasie i na mecie. Zapisy i pozostałe informacje: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub przed startem.

org.: Stowarzyszenie "Nasza wieś" Frączki, Klub "4R" W-M PTTK - Olsztyn
współpraca: Starostwo Powiatowe w Olsztynie, Urząd Gminy w Dywitach

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2