Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 47

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 142
Michelin sprzyja olsztyńskim rowerzystom!
piątek, 04 września 2015 16:25


Bezpieczeństwo najmłodszych rowerzystów oraz propagowanie zasad bezpiecznej jazdy na rowerze wśród całych rodzin to zagadnienia bardzo aktualne i dające pole do popisu dla nowatorskich działań. Do takich działań z pewnością należy inicjatywa kilku pracowników fabryki Michelin, którzy wygrali konkurs zorganizowany przez swój zakład pracy i jako wolontariusze będą prowadzili edukację wśród olsztyńskich rowerzystów.

 

- Od dawna chcieliśmy dać coś od siebie młodym rowerzystom- mówią Jarosław Romanowski, Marek Kostrzewa i Marcin Pawlikowski,  inicjatorzy projektu. - Dzięki zaangażowaniu grupy pracowników oraz przy wsparciu dyrekcji fabryki prowadzimy zakładowy Klub Turystyki Rowerowej, który integruje osoby o podobnych zainteresowaniach i jest sposobem na ciekawe spędzanie wolnego czasu. Często uczestniczymy w imprezach rowerowych organizowanych w Olsztynie i widzimy jak ważne jest pokazywanie najmłodszym cyklistom, jak powinni dbać o swoje bezpieczeństwo- wyjaśnia Jarosław Romanowski.

 

 

Wsparcie fabryki polega na udzieleniu dotacji na działania zaplanowane przez grupę rowerzystów.

Projekt pod hasłem „Michelin sprzyja olsztyńskim rowerzystom!” polega na organizowaniu konkursów wiedzy na temat bezpiecznej jazdy na rowerze, przeprowadzeniu cyklu rowerowych lekcji w szkołach podstawowych oraz uczestniczeniu we wszelkich wydarzeniach z udziałem rowerzystów w celu propagowania prawidłowych zachowań na drodze.

 

- Propozycja kolegów z fabryki Michelin idealnie wpisuje się w działania jakie prowadzimy na terenie Olsztyna w ramach programu Rowerowa Szkoła- mówi Mirosław Arczak, Oficer Rowerowy. – Dlatego służymy im pomocą w przygotowaniu zajęć i zapewniamy dogodne warunki do realizacji tego projektu wśród młodych rowerzystów ze szkół podstawowych. To bardzo cenna inicjatywa i mam nadzieję, że to początek dłuższej współpracy.

 

- Aby być bardziej wiarygodnymi, podczas lekcji wykorzystamy prezentację multimedialną, w której umieścimy nasze zdjęcia wykonane w Olsztynie- tłumaczy Marcin Pawlikowski. – W tym celu urządziliśmy już sobie małą sesję zdjęciową i jesteśmy gotowi do pokazywania na własnym przykładzie jak działa prawidłowe oświetlenie roweru, co składa się na prawidłowy ubiór rowerzysty oraz w co warto wyposażyć rower.

 

 

Premierowe działanie rowerowych wolontariuszy nastąpi 05.09 podczas festynu Bezpieczny Olsztyn (konkurs wiedzy zostanie przeprowadzony w godz. 16:30 - 17:30 przy Starym Ratuszu) oraz na wycieczce rowerowej „JAdę, NIE TANKUJĘ” (start 06.09 o 10:00 pod Starym Ratuszem). Kolejne działania to m.in. współpraca przy rowerowej grze miejskiej (19.09), Europejskim Dniu bez Samochodu (22.09) i rowerowych podchodach w Lesie Miejskim (26.09).


Projekt jest realizowany w ramach wolontariatu pracowniczego w Michelin Polska S.A. pod hasłem „20 inicjatyw na 20 lecie Michelin” we współpracy z miejskim programem Bezpieczny Olsztyn oraz Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej "Młyn" 

Komentarze  

 
0 #3 Hershel 2018-11-16 09:51
I see you don't monetize your page, don't waste your traffic, you can earn additional cash
every month. You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites), for more info simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your website

Stop by my blog :: BestMaxine: https://FollowKandace.blogspot.se
Cytować
 
 
0 #2 Gia 2018-11-13 14:46
I have noticed you don't monetize your page, don't waste your traffic,
you can earn additional cash every month. You can use the best adsense alternative for any type
of website (they approve all websites), for more details simply search in gooogle:
boorfe's tips monetize your website

Check out my homepage ... BestRoyal: https://MightyCelinda.blogspot.co.uk
Cytować
 
 
0 #1 Lenard 2018-10-28 04:47
Hello. I see that you don't update your page too often. I know that writing posts is boring
and time consuming. But did you know that there is a
tool that allows you to create new posts using existing content (from article directories or other blogs from
your niche)? And it does it very well. The new posts are unique and pass the copyscape test.
Search in google and try: miftolo's tools

my blog JewelJuicy: https://SilviaTalks.jimdo.com
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież