Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 142
"Autochodzik" nareszcie ROWEROWY!


Od tego roku ROWEROWY AUTOCHODZIK działa już nie tylko w olsztyńskich przedszkolach. Wchodzi także do szkół podstawowych!
W październiku ruszyła VII edycja Programu AUTOCHODZIK, który został wzbogacony o dawno oczekiwane treści skierowane do najmłodszych "rowerzystów". Głównym celem programu jest przygotowanie najmłodszych mieszkańców Olsztyna do samodzielności w ruchu drogowym. W czasie najbliższych 9 miesięcy dzieci zrealizują 6 bloków tematycznych, które przybliżą nie tylko podstawy bezpieczeństwa na drodze, ale też wiele interesujących kwestii związanych m.in. z rodzajami pojazdów, różnymi formami podróżowania czy praktycznym działaniem odblasków. Całość została poprzedzona szkoleniami dla nauczycieli najmłodszych klas oraz dla kadry opiekuńczej w przedszkolach.

 

Obecna edycja ROWEROWEGO AUTOCHODZIKA zwraca szczególną uwagę na koncepcję Zrównoważonej Mobilności, zgodnie z którą promuje transport publiczny, komunikację rowerową i piesze podróżowanie. Wszystko po to, aby zmniejszyć liczbę samochodów na drogach i powodowane przez nie niebezpieczeństwa.

Od wiosny 2015 program jest wspierany przez olsztyńskiego Oficera Rowerowego Mirosława Arczaka, który realizuje wybrane elementy na terenie przedszkoli i szkół podstawowych.

 


^ 40-minutowe spotkanie z Oficerem Rowerowym i dwukołowymi przyjaciółmi jest zawsze sporą atrakcją.


^ Treścią spotkań jest przekazanie ogólnych zasad bezpiecznej jazdy na rowerze oraz zasygnalizowanie przepisowych elementów wyposażenia roweru. Wbrew pozorom i początkowym obawom, przedszkolaki bardzo dobrze rozumieją przekazywane wiadomości.


^ Utrwaleniu wiadomości służy rowerowa bajka kończąca się zaproszeniem do rysowania wymarzonych rowerów (oczywiście prawidłowo wyposażonych!).


^ Finałem spotkań jest wykonanie pamiątkowego zdjęcia i wręczenie odblaskowych upominków.

 

- Rowerowy Autochodzik idealnie wpisuje się w ogólny plan działań edukacyjnych, jakie realizujemy w olsztyńskich placówkach- mówi Arczak. – Po sukcesie tego programu wśród przedszkolaków warto skorzystać z licznych  doświadczeń metodycznych i organizacyjnych, aby przekazywać odpowiednio dobraną i rzetelną wiedzę także najmłodszym uczniom podstawówek. Starsze dzieci z klas IV-VI są bowiem objęte np. szkoleniami związanymi z Kartą Rowerową oraz projektem Rowerowa Szkoła. Tymczasem młodsi także powinni mieć systematyczny kontakt z różnymi formami edukacyjnymi prowadzonymi na rzecz poprawy ich bezpieczeństwa w ruchu drogowym- tłumaczy Mirosław Arczak.

Obecny na szkoleniach Paweł Micek pełniący funkcję Miejskiego Inspektora BRD przypomniał, że ROWEROWY AUTOCHODZIK stanowi realizację Uchwały Rady Miasta z września 2014 r. zawierającej  Strategię poprawy BRD dla Olsztyna na lata 2014 – 2020. – Jest to jeden z programów rekomendowanych przez nasz Sektor Edukacji do wprowadzenia w olsztyńskich szkołach- mówi Paweł Micek.

Liczbę adresatów VII edycji Programu szacuje się na 2500 najmłodszych mieszkańców Olsztyna.

Nowością tegorocznego programu jest rozszerzenie nauczania na dzieci z zerówek i pierwszych klas. Dlatego oprócz 39 nauczycieli przedszkolnych, po raz pierwszy w szkoleniach wzięła udział grupa 18 nauczycieli z olsztyńskich szkół podstawowych. Wszyscy nauczyciele zostali bezpłatnie wyposażeni w specjalnie przygotowane „Kuferki Rajdowe”, które zawierały zestaw pomocy naukowych niezbędnych do prowadzenia zajęć.

 

 

Program AUTOCHODZIK jest realizowany od 2009 r. dzięki wsparciu finansowemu i organizacyjnemu firmy MICHELIN, WORD - Regionalnego Centrum BRD w Olsztynie i Urzędu Miasta w Olsztynie. Policja, Straż Miejska oraz PCK wspomagają prowadzone działania edukacyjne.

Postępy zespołów, zadania, konkursy można śledzić na bieżąco na stronie www.rowerowyautochodzik.pl.

 

Kontakt z Organizatorami:
Mirosław Wołowik – koordynator programu: 600 023 554
Mariusz Sztern – WORD – Regionalne Centrum BRD w Olsztynie: 89 538 11 36
Mirosław Arczak – Urząd Miasta w Olsztynie: 507 617 656

 

Komentarze  

 
0 #4 Genevieve 2019-01-16 19:17
Incredible story there. What happened after? Take care!


Also visit my web blog; online
canadian pharmacies: http://canadianpharmacyonli.com/
Cytować
 
 
0 #3 Shelby 2019-01-09 10:07
Good blog you've got here.. It's hard to find excellent writing like yours these days.
I really appreciate people like you! Take care!!

my site canadian prescriptions
online: http://canadianpharmacyonli.com/
Cytować
 
 
0 #2 Todd 2018-12-14 15:16
The ultimate area you unlock is Twine Peaks.

Here is my weblog; https://create.piktochart.com/output/34936104-free-v-bucks-generator-fortnite-battle-royale-real-method: https://create.piktochart.com/output/34936104-free-v-bucks-generator-fortnite-battle-royale-real-method
Cytować
 
 
0 #1 Henrietta 2018-10-28 00:40
I see you don't monetize your site, don't waste your traffic, you can earn additional cash every month.

You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites),
for more details simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your website

Feel free to surf to my homepage ... BestEdwina: https://CleverSelene.blogspot.com
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież