Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 47

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 142
Rowerowa Wieczorówka
czwartek, 09 kwietnia 2015 07:23


Na naukę nigdy nie jest za późno!
Zwłaszcza, gdy chodzi o temat tak aktualny i przydatny, jak bezpieczne korzystanie z roweru w ruchu miejskim. Aby wyjść naprzeciw licznym pytaniom i wątpliwościom olsztyńskich rowerzystów, dotyczących prawidłowych zachowań w ruchu drogowym zapraszamy na zajęcia Rowerowej Wieczorówki.

 

Pilotażowe zajęcia są przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich i odbędą się

17 kwietnia (piątek) w godz. 17:00-19:30.

Scenariusz szkoleń przewiduje część teoretyczną (45 minut) i ćwiczenia praktyczne podczas 1,5-godzinnej jazdy po ulicach miasta. Pierwsza część odbędzie się w bibliotece multimedialnej Planeta 11 (al. Piłsudskiego 38), a trasa przejazdu przebiegnie ulicami Śródmieścia i Zatorza.

- Z uwagi na konieczność zapewnienia bezpiecznych i komfortowych warunków podczas obu części, prosimy o  wcześniejsze zapowiedzenie swojej obecności- tłumaczy Mirosław Arczak, olsztyński Oficer Rowerowy i inicjator Akademii.
Zgłoszenia należy przesłać najpóźniej 15 kwietnia na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Zajęcia będą bezpłatne

Dodatkowo, wszyscy uczestnicy otrzymają specjalne wydawnictwo związane tematycznie ze szkoleniem.

- Wymagania wobec uczestników ograniczamy do niezbędnego minimum, ale bezwzględnie będziemy egzekwować przepisowe wyposażenie roweru w tylny odblask, sprawny hamulec oraz sygnał dźwiękowy, np. dzwonek- mówi Arczak. - Jako, że część praktyczna odbędzie się wieczorem, wszyscy powinni też pamiętać o sprawnym oświetleniu przednim i tylnym, którego z pewnością będziemy używać podczas jazdy.

 

Tematyka zajęć:
- uporządkowanie wiedzy w zakresie obowiązujących przepisów (mity i fakty),
- zapoznanie z miejską siecią dróg rowerowych i z obszarami przyjaznymi rowerzystom,
- zapoznanie z ułatwieniami dla ruchu rowerowego wprowadzonymi w ramach tymczasowej organizacji ruchu w  Śródmieściu,
- praktyczne zasady jazdy w ruchu miejskim,
- bezpieczne parkowanie roweru,
- pytania uczestników.

- - - - - - - - - -

Rowerowa Wieczorówka jest modyfikacją zajęć realizowanych w dziewięciu olsztyńskich placówkach oświatowych w ramach programów "Rowerowa Szkoła" i "JAdę, NIE TANKUJĘ". Działania Oficera Rowerowego na rzecz promowania bezpiecznych zachowań wśród rowerzystów wynikają z realizacji "Strategii Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na lata 2014-2020", uchwalonej przez Radę Miasta Olsztyna we wrześniu 2014 r.

- - - - - - - - - -

Oto migawki z zajęć teoretycznych i praktycznych przeprowadzonych w 2014 r. na terenie Olsztyna:

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież