Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 142
Dni bez Samochodu

W tym roku 113 polskich miast przyłączyło się do Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu oraz Europejskiego Dnia bez Samochodu, który tradycyjnie przypada 22 września. Olsztyna nie ma w tym roku w tym gronie, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby Olsztyniacy sami włączyli się do świętowania!

Stowarzyszenie "Młyn" oraz biblioteka Planeta 11 zapraszają do udziału w dwóch grach terenowych, które odbędą się w najbliższych dniach. Charakter obu z nich jest nieco odmienny, ponieważ doskonale zdajemy sobie sprawę, że każdy lubi korzystać z roweru w inny sposób.

GRA PIERWSZA "Rowerem po mieście" polega na rowerowej przejażdżce po mieście i odwiedzeniu jak największej liczby następujących bibliotek w różnych częściach miasta:

 • Dajtki: filia nr 18
 • Gutkowo: filia nr 16
 • Kormoran : filia nr 9
 • Jaroty : filia nr 6
 • Nagórki: filia nr 5
 • Śródmieście: filie nr 1, 4, 7, 10 - "Abecadło"
 • Pieczewo: filia nr 13
 • Podgrodzie: filia nr 15
 • Pojezierze: filia nr 2
 • Zatorze: filie 3, 12
  DOKŁADNIEJSZA INFORMACJA O WSZYSTKICH FILIACH ZNAJDUJE SIĘ >TUTAJ<
 • W dowolnej z nich należy pobrać specjalny kupon, który po krótkim wypełnieniu należy wrzucić do urny znajdującej się w multimedialnej bibliotece Planeta 11 przy al. Piłsudskiego 38.
  Kupony można pobierać i przywozić do Planety 11 od środy (22 września) do soboty (25 września) w godzinach otwarcia tych placówek.
  Jedna osoba może pobrać jeden kupon z każdej biblioteki, a więc każdy ma szansę zebrać aż 14 losów. 
  Wymaganym wyposażeniem każdego uczestnika jest jedynie dowolny dokument tożsamości ze zdjęciem.

  Udział w zabawie jest bezpłatny, a wszystkie kupony wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych, rowerowych nagród rzeczowych ufundowanych przez samorząd Miasta Olsztyn oraz sklep rowerowy Arpis (al. Piłsudskiego 46). Losowanie odbędzie się w poniedziałek (27 września) o godz. 18:oo w bibliotece Planeta 11. Osobisty odbiór wylosowanych nagród nie jest wymagany. Osoby nagrodzone zostaną powiadomione telefonicznie lub poprzez e-mail.

  Kontakt z Organizatorami: 507 617 656; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


  GRA DRUGA "Rowerem za miasto" polega na przejechaniu jednego z dwóch (lub obydwu łącznie) oznakowanych szlaków rowerowych:
  - Olsztyn-Gronity-Arboretum w Kudypach (opis >TUTAJ<)
  - szlak Rodzinny w ramach Systemu Tras Rowerowych Lesie Miejskim (opis >TUTAJ<).

  Przejazd szlakami musi się odbyć w niedzielę (26 września) w godzinach 10:3o-16:oo.
  W kilku punktach na obydwu trasach na uczestników będą czekać wolontariusze, którzy każdemu cykliście na szlaku wręczą karty uczestnika i specjalne potwerdzenia "zaliczenia" ich posterunku. Oprócz samej jazdy, uczestnicy będą musieli wykazać się odrobiną inwencji i spostrzegawczości, niezbędnych do wykonania kilku bardzo prostych zadań na każdym szlaku.

  Wypełnione karty uczestnika można przekazać Organizatorom na dwa sposoby:
  * oddać wolontariuszom napotkanym na trasie
  * do godz. 17:3o w poniedziałek (27 września) przywieźć do biblioteki Planeta 11 i wrzucić do specjalnie przygotowanej urny lub o dowolnej porze (ale nie później niż o 17:3o w poniedziałek 27 września) wrzucić do trezora Planety 11 (co to jest trezor? odpowiedź >TUTAJ<).

  Udział w grze jest bezpłatny.
  Sposród wszystkich kompletnie wypełnionych kart uczestników rozlosujemy atrakcyjne, rowerowe nagrody
  rzeczowe ufundowane przez samorząd Miasta Olsztyn oraz sklep rowerowy Arpis (al. Piłsudskiego 46). Losowanie odbędzie się w poniedziałek (27 września) o godz. 18:oo w bibliotece Planeta 11. Osobisty odbiór wylosowanych nagród nie jest wymagany. Osoby nagrodzone zostaną powiadomione telefonicznie lub poprzez e-mail.

  Kontakt z Organizatorami: 507 617 656; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

  > Udział w opisanych grach odbywa się na własną odpowiedzialność uczestników.
  > Przypominamy o obowiązkowym wyposażeniu rowerów oraz przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego!
  > Gry odbędą się niezależnie od warunków pogodowych.


   

  Dodaj komentarz


  Kod antysapmowy
  Odśwież