Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 47

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 142
Aktywny! Weekend w Lesie Miejskim


Czy salon jest odpowiednim miejscem do urządzania zabawy? Czy w salonie można biegać? Czy po salonie powinniśmy jeździć na rowerze? I to jeszcze z dumą i radością? Spokojnie, wszystko jest na odpowiednim miejscu, jeśli biegi, przejażdżki i podchody odbędą się w Lesie Miejskim, czyli na terenie, który z pewnością można nazwać „zielonym salonem Olsztyna”. Choć raz w roku warto pokazać, że ten teren i korzystający z niego ludzie tworzą pozytywną wspólnotę. Niech raz w roku Las Miejski aż kipi od rozmaitych form aktywności Olsztynian!
Aktywny! Weekend zaplanowany na 18-19 czerwca będzie takim właśnie czasem- pełnym zabawy, ruchu i mile spędzonych chwil. Na wyjątkowe traktowanie mogą oczywiście liczyć wszyscy, którzy odwiedzą Las Miejski na rowerach:)

Olsztyński Las Miejski jest jednym z największych miejskich kompleksów leśnych w całej Europie! Korzystajmy z tego skarbu jak najczęściej i dbajmy o to bogactwo jak najlepiej potrafimy, a Las z pewnością odpłaci się nam naturalnym pięknem i spokojem. Jest to także wielki plenerowy obiekt rekreacyjny, dający mnóstwo frajdy biegaczom, rowerzystom, spacerowiczom czy miłośnikom parków linowych.


Program Aktywnego! Weekendu:

* 18 czerwca
- spotkanie w Leśnym Parku Linowym (przy Stadionie Leśnym). Specjalną atrakcją będą pokazy alpinistyczne na trasach i na ściance wspinaczkowej. Rozpoczęcie o 10:30, pokazy od 13:00.
Info > tutaj 

* 19 czerwca- marszobiegi w ramach Olsztyn.Aktywnie!. Spotkanie o 10:00 pod budynkiem CEiIK przy ul. Parkowej 1. Info > tutaj

* 19 czerwca- marsz Nordic Walking w ramach Olsztyn.Aktywnie! Spotkanie o 10:00 pod Wysoką Bramą. Trasa wiedzie nad Jez. Długim do Lasu Miejskiego. Info > tutaj 

* 19 czerwca- wycieczka rowerowa „JAdę, NIE TANKUJĘ” pod hasłem „Rowerem bezpiecznie do celu”. Start o 10:00 pod Ratuszem, meta na Strzelnicy Policyjnej w Lesie Miejskim. Specjalną atrakcją będzie udział holenderskich policjantów na rowerach oraz pokaz ich umiejętności. Info > tutaj

* 19 czerwca- ćwiczenia pilates w ramach Olsztyn.Aktywnie! Rozpoczęcie o 10:00 na Stadionie Leśnym.
Info > tutaj  

* 18-19 czerwca- gra terenowa łączącą wszystkie dyscypliny wymienione powyżej.
Ogólnie, będzie to zabawa wzorowana na harcerskich podchodach, wymagająca odnalezienia kilku punktów kontrolnych na terenie Lasu Miejskiego oraz wykonaniu zadań określonych w kartcie startowej. Karty startowe będą oczywiście wydawane wszystkim chętnym, a nie tylko dotychczasowym uczestnikom imprez Olsztyn.Aktywnie!

Posterunki Aktywnego! Weekendu gdzie będą dostępne karty startowe zostaną zlokalizowane w następujących miejscach:

  1. Stadion Leśny (przy wejściu na teren Leśnego Parku Linowego)
  2. Most Smętka
  3. ul. Leśna (początek rowerowego szlaku Rodzinnego przy Przepompowni).

Posterunki będą otwarte w sobote i niedzielę w godzinach 10:00-18:00.

Karty startowe są jednocześnie spisem zadań, jakie należy wykonać. Czasami jest to odnalezienie wskazanego na mapce miejsca, a czasem wczytanie się w treść leśnych tablic edukacyjnych i spisanie wymaganej informacji. Do wyboru będą różne warianty tras- dla piechurów, biegaczy i rowerzystów.
Każdy wariant będzie zaplanowany na około 2-2,5 godziny spaceru/biegu/jazdy w spokojnym tempie.

Udział w zabawie jest bezpłatny.
Wszystko co niezbędne do udziału w grze będzie dostępne na posterunkach Aktywnego! Weekendu.

Organizatorzy gwarantują nagrody rzeczowe za najdokładniejsze i najszybsze wykonanie wymaganych zadań. Na niektórych punktach kontrolnych będzie znajdował się także bezpłatny bufet (napoje, batony) dla uczestników zabawy.
Dodatkowo, wszyscy biorący udział w grze terenowej wezmą udział w loterii z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. 
Prowadzona będzie tylko klasyfikacja indywidualna, ale nie ma zakazu pokonywania trasy w drużynach lub składach rodzinnych.

15 pierwszych osób, które prześlą swoje zgłoszenie (imię i nazwisko) oraz określą posterunek, z którego zamierzają odebrać kartę startową, otrzyma tam specjalne upominki na dobry początek zabawy! E-mail zatytułowany "Aktywny! Weekend" prosimy przesłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  
Na zgłoszenia czekamy do piątku (17 czerwca) do godziny 20:00.   

Wyniki gry zostaną zamieszczone 20 czerwca do godz. 12:00 na stronach:
> aktywnie.olsztyn.eu
> rowerowy.olsztyn.pl
Osoby nagrodzone zostaną powiadomione telefonicznie lub mailowo (dane kontaktowe będą wymagane w karcie startowej).

Gra terenowa odbędzie się dzięki pomocy finansowej Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie.
  
A tak to wygląda w praktyce:


^ Odbiór karty w posterunku.


^ Nie ma oficjalnej godziny startu, ponieważ każdy zjawia się po kartę w odpowiednim dla siebie czasie.


^ Po odnalezieniu właściwego punktu kontrolnego należy np. znaleźć konkretną informację na jednej z tablic historycznych Syetemu Tras Rowerowych.
 

^ Gra terenowa zdecydowanie nie jest typowym wyścigiem. Równie dobrze, może to być motywacja do rowerowej przejażdżki w Lesie Miejskim.


^ Zawodnicy na trasie.

  
^ Zawodnicy na trasie.
 

Komentarze  

 
0 #1 piotr 2012-06-14 20:01
kiedy i gdzie mozna zapisac sie na wyscig rowerowy spod ratusza do strzelnicy ??
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież