jesienna wycieczka

Kampania "JAdę, NIE TANKUJĘ" zaprasza na jesienną wycieczkę rowerową pod hasłem
„Przecieramy szlak do Kudyp”.
Spotkanie wszystkich chętnych 06 grudnia /niedziela/ o godz. 9:45 pod budynkiem Ratusza, a oficjalny start nastąpi o godz. 10:15 na al. Schumanna (przy rondzie).
Przewidujemy jazdę tempem spacerowym, a całkowity dystans (w obie strony) do pokonania  to 20 km. Planowany powrót do miasta około godz. 14:00.
Wszyscy uczestnicy wycieczki mogą liczyć na ciepły posiłek na półmetku, okazjonalne upominki i udział w loterii. Udział bezpłatny!

Impreza będzie stanowiła wstęp do stworzenia na wiosnę 2010 roku szlaku rowerowego przeznaczonego dla cyklistów zainteresowanych krótką i bezpieczną trasą prowadzącą do ciekawych miejsc w okolicach Olsztyna. 
Aktualnie na terenie naszego miasta nie ma ani jednego szlaku turystyki rowerowej, a osobom szukającym gotowych propozycji tras rowerowych o możliwie niskim poziomie trudności pozostaje tylko mozolne opracowywanie własnych przebiegów.
Starania o utworzenie szlaku rowerowego są wynikiem kilkuletnich doświadczeń realizatorów Kampanii, które pokazują, że istotnym uzupełnieniem oferty "JAdę, NIE TANKUJĘ" powinien być "trwały produkt", możliwy do samodzielnego wykorzystania przez osoby, które chciałyby według własnego scenariusza (w dogodnym terminie, w odpowiednim tempie, itp.) uprawiać turystykę rowerową w okolicach Olsztyna.

Szlak turystyki rowerowej zapewnia łatwą orientację w terenie, poruszanie się użytkowników najdogodniejszymi  (z punktu widzenia ruchu rowerowego)drogami oraz przejazd przez ciekawe z wielu względów tereny. Szlak turystyczny może pełnić również rolę sugerowanego, bezpiecznego wjazdu i wyjazdu z miasta, co ma szczególne znaczenie w przypadku rowerzystów mniej doświadczonych i turystów słabo znających teren.
Szlak rowerowy może być atrakcyjną bazą do organizowania wycieczek rowerowych dla małych grup (szkolnych, klasowych i innych) prowadzonych przez opiekunów zainteresowanych propagowaniem aktywnego spędzania wolnego czasu na rowerach.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież