Spotkanie na gościnnym szlaku
wtorek, 09 czerwca 2015 16:22


Już po raz siódmy tradycji stało się zadość i rowerzyści z czterech gmin spotkali się na wspólnym szlaku. Ważną ideą łączącą cyklistów ze Stawigudy, Olsztyna, Nidzicy i Olsztynka jest Gościniec Niborski, czyli oznakowany szlak turystyki rowerowej, biegnący śladem historycznej trasy z Warszawy do Królewca. 07 czerwca 2015 r. wszyscy uczestnicy VII Integracyjnego Rajdu Rowerowego dotarli do miejsca leżącego w połowie szlaku, a finałowy piknik zorganizowano na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Rybakach.

 

Gościniec Niborski opisywaliśmy już pięć lat temu, tuż po jego powstaniu. Artykuł jest > TUTAJ


Ze względu na przyjazny charakter Gościńca Niborskiego wśród uczestników sobotniej wycieczki nie zabrakło najmłodszych rowerzystów, a także całych rodzin. Podczas rowerowego pikniku przeprowadzono konkursy sprawnościowe i quiz wiedzy na temat rowerów, a kulminacją spotkania było losowanie nagród rzeczowych wśród wszystkich uczestników.


Sobotni Rajd pokazał po raz kolejny, że Gościniec Niborski doskonale służy zbliżaniu miłośników turystyki rowerowej z okolicznych gmin i w atrakcyjny sposób przybliża wyjątkowość odwiedzanych terenów. Wśród uczestników Rajdu słychać było liczne głosy zadowolenia z udziału i zapewnienia, że warto kontynuować takie cykliczne spotkania na rowerowym szlaku.

- - - - - - - - - -

Oto Rajd w telegraficznym skrócie:


^ Silna grupa z Olsztyna zmierza na spotkanie. W tle miejscowość Bartąg.


^ Magdalena Malinowska, Przewodniczka PTTK, ciekawie przestawia historię i specyfikę odwiedzanych terenów.^ Gościniec to nie tylko leśne dukty, ale także długie odcinki legendarnych "łańskich asfaltów" z poniszczonym poboczem i licznymi dziurami.^ Gościniec jest przyjazny nawet dla najmłodszych.^ Konkurencja sprawnościowa podczas pikniku.^ Wyróżnienia dla najmłodszych uczestników Rajdu.^ Rowerowy piknik odwiedziła Pani Wójt Gminy Stawiguda.^ Radość z wylosowanych nagród :)


^ Pamiątkowe zdjęcie i wspólna obietnica spotkania w przyszłym roku w tym samym miejscu.
Do zobaczenia!

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież