Szlak do Kudyp przetarty. KONKURS!

06 grudnia odbyła się późno jesienna, "mikołajkowa" wycieczka w okolice Kudyp, gdzie w sezonie turystycznym funkcjonuje wyjątkowe miejsce- Leśne Arboretum (http://www.olsztyn.lasy.gov.pl/kudypy/arboretum.htm). Celem wspólnej przejażdżki było rozpoczęcie starań o stworzenie szlaku turystyki rowerowej, który umożliwi wygodny i bezpieczny dojazd z Olsztyna pod samą bramę Arboretum.

Szczególnymi gośćmi organizatorów (czyli przedstawicieli Kampanii "JAdę, NIE TANKUJĘ" z Klubu "4R" W-M PTTK) był wiceprezydent Miasta Olsztyn Jerzy Szmit, który przewodził grupie rowerowej oraz Dyrektor Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień Błażej Gawroński, który (zgodnie ze swoimi sportowymi zainteresowaniami) zdecydował się cały szlak przebiec.

Wycieczka była jednocześnie inauguracją konkursu z nagrodami na nazwę planowanego szlaku. Na propozycje czekamy do końca marca 2010 roku. Pomysły prosimy słać pod: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Planowany początek szlaku- wydzielona droga rowerowa przy al. Schumanna (przy rondzie).

Prezydent na pierwszym planie, Dyrektor utrzymuje tempo na chodniku.

Krótkie oczekiwanie na nadchodzący ogniskowy bufet:)

W trakcie odpoczynku przy ognisku została przeprowadzona loteria.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież