Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 47

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 142
Lepiej na Leonharda i Pstrowskiego
czwartek, 17 września 2015 19:21


W ostatnich dniach przybyło dróg rowerowych w Olsztynie.
Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu na wniosek Oficera Rowerowego wydzielił nowe odcinki z istniejących, szerokich chodników na całej długości ul Leonharda oraz na fragmencie ul. Pstrowskiego.

 

- Dzięki temu prostemu zabiegowi znacznie poprawią się warunki jazdy na bardzo uczęszczanych trasach służących mieszkańcom największych osiedli. Są one często używane przy codziennych dojazdach do pracy- mówi Mirosław Arczak, olsztyński Oficer Rowerowy. – Szczególnie ważne jest to, że uzyskaliśmy tu ciągłość dróg rowerowych, ponieważ pojawiło się kilka nowych przejazdów dla rowerzystów, w tym trzy takie rozwiązania na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną- opisuje Arczak.

 


^ Skrzyżowanie Leonharda/Kołobrzeska.

 


^ Skrzyżowanie Leonharda/Pana Tadeusza.

 


^ Skrzyżowanie Leonharda/OBI.

 

Tam, gdzie nie ma sygnalizacji zapewniono przejazdy dla rowerzystów:


^ Zjazd do Auto Land.

 


^ Zjazd do stacji Statoil.

 


^ Zjazd na parkingi Michelin.

 


^ Na odcinkach, gdzie chodniki nie były na tyle szerokie, aby wydzielić osobną drogę rowerową, zastosowano oznakowanie dopuszczające tam ruch rowerowy na całej szerokości. Rowerzyści muszą jednak pamiętać, że w sytuacji napotkania pieszych powinni zachować bezpieczną prędkość oraz bezwzględnie ustępować im miejsca.

 


^ Wystarczy krótki moment oczekiwania, aby przekonać się, że w porze powrotów z pracy ulicę Leonharda przemierzają prawdziwe peletony :) W ciągu niespełna godziny udało się zliczyć ponad 120 rowerzystów!

 


^ Do wydzielenia drogi dla rowerów na ul. Pstrowskiego wykorzystano asfaltowy chodnik i fakt, że ruch pieszych jest tam znikomy.

 


^ Dla wszystkich wystarczy miejsca. Zastosowane rozwiązania w czytelny sposób prowadzą ruch pieszy i rowerowy przez powierzchnię kolejnych zjazdów (do stacji paliw, do stacji kontroli pojazdów, na parking Biedronki).

 


^ Poza wszystkim, nowe ułatwienia dla rowerów są także... całkiem ładne :)

Życzymy Wam jak najczęstszego korzystania z nowych odcinków i czekamy na następne!

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież