Drogowcy zafundowali rowerzystom świąteczny prezent :) 6 znaków B-9 ("zakaz wjazdu rowerów") zostało zdjętych tuż przed Świętami Wielkanocnymi. Jest to efekt pozytywnej opinii Komisji BRD podjętej w styczniu 2015 r. po wniosku Oficera Rowerowego.

^ Ul. Żołnierska (w okolicy Szpitala Dziecięcego). Do dyspozycji wszystkich pojazdów jest teraz bardzo szeroka jezdnia, która z pewnością pomieści auta, autobusy i rowery. W bliskiej przyszłości warto byłoby się zastanowić nad wyznaczeniem pasa rowerowego na tym odcinku.

^ Al. Wojska Polskiego (od wiaduktu do "Rodzynka"). Po remoncie tej ulicy ruch rowerowy otrzymał niezbyt atrakcyjną ciągłość drogi dla rowerów, która na niespełna 300 m odcinku zmuszała do dwukrotnego korzystania z przejazdu dla rowerzystów z sygnalizacją. Dla najbardziej uczęszczanych relacji oznaczało to znaczne opóźnienie w stosunku do najkrótszej drogi, jaką była jazda po wąskim chodniku wzdłuż torów kolejowych. Aktualnie dylemat znika, ponieważ rowerzyści mogą pokonać zjazd w kierunku Zatorza z wykorzystaniem szerokiej jezdni z obowiązującym tam obniżeniem prędkości do 40 km/h.

^ Al. Wojska Polskiego (od ul. Nad Jarem do ul. Dąbrowskiego). Korzystanie z jezdni zostało także dopuszczone po drugiej stronie drogi.

^ Ul. Bałtycka (przy ul. Szpakowej). Jeden z zakazów, które nigdy nie powinny tam stanąć, ponieważ stanowi dowód sporej nadgorliwości. Przepis ogólny mówi bowiem, że rowerzysta ma obowiązek korzystania z istniejącej drogi dla rowerów, zatem wieszanie zakazu nie było potrzebne. Poza tym, błędna lokalizacja znaku powodowała, że obowiązywał on na drodze dla rowerów, formalnie wstrzymując na niej ruch rowerzystów!

^ Ul. Bałtycka. Drugi błędnie zlokalizowany znak, który został usunięty.

^ Ul. Bałtycka. Kolejny znak zakazu, który nie był potrzebny i wprowadzał w błąd.
|