Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 47

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 142
Wygodniej przez rzekę Wadąg
środa, 29 października 2014 10:45


Chociaż od oficjalnego otwarcia nowej kładki przez rzekę Wadąg minęły już około 2 miesiące, wciąż otrzymujemy zapytania o tę przeprawę i jej lokalizację. W związku z tym, przedstawiamy krótki opis tej konstrukcji, która niewątpliwie znacząco ułatwia rowerowe dotarcie na teren sąsiedniej gminy Dywity.

 

Kładka znajduje się w okolicy Schroniska dla Zwierząt, na przedłużeniu drogi prowadzącej do niewielkiej elektrowni wodnej na Wadągu. Kładka służy tylko pieszym i rowerzystom. Dzięki niej możliwe jest wygodne i bezpieczne dotarcie z Olsztyna (a dokładnie z terenu Lasu Miejskiego) do Kieźlin, które leżą na terenie gminy Dywity.

 


^ O takim połączeniu mówiło się po obu stronach rzeki od dawna.
Konieczność powstania dodatkowej przeprawy w stronę gminy Dywity była opisana w strategicznych dokumentach na temat rozwoju rowerowej rekreacji już w 2009 i 2011 roku. Dywity od kilku lat posiadają bowiem rozbudowaną sieć szlaków rowerowych, które stanowią naturalne rozwinięcie oferty olsztyńskiego Lasu Miejskiego. Liczba dogodnych miejsc pokonania rzeki Wadąg była jednak bardzo ograniczona lub wiązała się z koniecznością korzystania z ruchliwych dróg (al. Wojska Polskiego, ul. Jagiellońska).
Aktualnie, po stronie Olsztyna najważniejsze wydaje się dobre oznakowanie dróg prowadzących do kładki oraz choćby schematyczne ukazanie przebiegu szlaków oznakowanych po stronie sąsiedniej gminy.

 


^ Widok od strony Olsztyna.


^ Słupki stanowią fizyczne ograniczenie dla ewentualnych prób przejazdu pojazdami silnikowymi.


^ Wjazd od strony Kieźlin.


^ Kładka liczy 28 metrów.
Powstała dzięki współpracy Gminy Olsztyn, Gminy Dywity i Porozumienia Sąsiedzkiego z Kieźlin.


^ Widok z drogi dojazdowej prowadzącej wgłąb Kieźlin.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież