Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 142
AK/Jagiellończyka nareszcie dla rowerzystów
sobota, 14 listopada 2015 15:32


Po niemal 1,5 roku dopominania się, nareszcie powstały przejazdy dla rowerzystów przez ul. Jagiellończyka na skrzyżowaniu z ul. Armii Krajowej.
Po ostatecznym dopięciu w 2014 wszystkich fragmentów porządnej drogi dla rowerów wzdłuż całego przebiegu ul. Armii Krajowej (pisaliśmy o tym > TUTAJ) brakowało jeszcze ważnego elementu w postaci zapewnienia ciągłości przez to skrzyżowanie.

 

 

Było to szczególnie ważne ze względu na fakt, że nowa droga rowerowa pełni rolę głównej trasy dojazdowej z kierunku największych osiedli mieszkaniowych w stronę jez. Ukiel, jez. Długiego i Lasu Miejskiego. W "sezonie"można było zobaczyć tu prawdziwe tłumy rowerzystów. Dodatkowo, całkiem sporo osób jechało tędy, aby uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych na nowej Plaży Miejskiej (np. muzyczny Green Festival czy siatkarski Grand Slam).

Pobieżne obserwacje tego skrzyżowania pokazały, że dziennie potrafiło przejeżdżać tam około 1500 rowerzystów. Ze względu na brak oczywistego rozwiązania, czyli przejazdów rowerowych wyznaczonych przy istniejących przejściach dla pieszych, znaczna większość cyklistów przejeżdżała po pasach.

 

Powstanie przejazdów wydawało się łatwe i tanie, ponieważ nie wymagało ingerencji w istniejącą sygnalizację. Oto fragment wniosku w tej sprawie z sierpnia 2014 r.:

 

Niestety, opinia ZDZiT była jednoznaczna i wskazywała na konieczność przebudowy sygnalizacji. Sprawa musiała czekać na remont całej drogi, którego się niedawno doczekaliśmy.

 

Aktualnie to miejsce wygląda tak:

 

Na słupkach sygnalizatorów wciąż widać żółte przyciski, ale nie ma konieczności korzystania z nich, ponieważ sygnał zielony załącza się automatycznie z zielonym nadawanym dla samochodów jadących po ul. Armii Krajowej.

 


^ Brak poprzecznych uskoków na krawędzi jezdni staje się normą w Olsztynie. Tak trzymać!

 


^ Tuż za skrzyżowaniem, na wiadukcie prowadzącym ruch rowerowy w stronę al. Schumana, pojawił się nowy asfalt.

 

Komentarze  

 
0 #2 profile5283 2018-10-31 07:44
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

http://gerdstehr.de/guestbook/public/img-1539196467.jpg
Cytować
 
 
0 #1 jp 2015-11-18 11:48
A przejazd przez Schumana już jest?
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież