Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 142
Ostrożnie przy przystankach!
sobota, 01 marca 2014 12:51


Są sytuacje, w których piesi mają realne poczucie zagrożenia ze strony rowerzystów! Jednymi z takich miejsc są fragmenty dróg dla rowerów poprowadzonych przez perony przystanków autobusowych. Na wniosek pasażerów jeden z przystanków został specjalnie oznakowany.

 

Z przystanku na żądanie przy al. Sikorskiego korzysta niewiele osób i stąd być może wziął się problem z rowerzystami, którzy przejeżdżając przez to miejsce nie mają nawyku zwolnienia w sytuacji, gdy na przystanku zatrzymuje się autobus. Pasażerowie narzekają głównie na moment wysiadania z pojazdu, często wprost pod koła rozpędzonego rowerzysty.


Na wniosek jednej z pasażerek Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zdecydowała o wymalowaniu przejścia dla pieszych na całej długości peronu.

Prosimy o respektowanie tego oznakowania,

nawet jeśli wyznaczonego przejścia nie poprzedza znak pionowy D-6 ("przejście dla pieszych"). Należy tu zachować szczególną ostrożność, zwolnić do bezpiecznej prędkości, a w razie konieczności przepuścić pieszego, nawet jeśli oznacza to całkowite zatrzymanie. W przeciwnym razie w niedalekiej przyszłości mogą pojawić się kolejne wnioski i próby likwidacji takich krótkich odcinków dróg dla rowerów (co również padło jako jedna z propozycji na Komisji BRD).

 


^ Widoczność w tym miejscu jest doskonała, więc nie powinno być jakichkolwiek kłopotów, aby właściwie reagować na obecność pasażerów autobusów.^ Widok na to miejsce po zmroku także nie pozostawia żadnych wątpliwości.

 

Komentarze  

 
0 #1 Sławomir 2014-06-02 20:09
Witam, co dziennie przemierzam ten odcinek drogi rowerowej przynajmniej dwa razy. Dla rowerzystów znających swoje obowiązki, świadomie nie wspominam o prawach, ta sytuacja nie podlega żadnej dyskusji. Poważnej dyskusji zaś dyskusji podlega bardzo kontrowersyjne przejście z przejazdem rowerowym na wjeździe do Biedronki. Stwierdzam, że 98% kierowców, łamie tam dyscyplinę o przepisach ruchu drogowego , nagminnie wymuszając pierwszeństwo przejścia pieszego i przejazdu rowerowego, zajeżdżając całą ścieżkę rowerową a następni kierowcy blokujący przejście dla pieszych jednocześnie, zmuszając do oczekiwania nie rozumiem w imię czego!? Miałem sytuację wymuszenia tam pierwszeństwa przez pojazd samochodowy. Podróżując z prędkością około 23 km/h, by nie zostać staranowanym przez wymuszający pierwszeństwo samochód, ostro wyhamowałem i odbiłem się ręką od tyłu pojazdu. Zdziwiona "blondyna" dogoniła mnie na Dywizjonu 303, zajeżdżając drogę powodując niemalże wywrócenie się przez krawężnik.Mam numery
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież