Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 47

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 142
Kolejne barierki zamienione na stojaki
piątek, 09 maja 2014 21:13


Żółte barierki stopniowo znikają z wielu olsztyńskich ulic, ale na tym nie kończy się ich przydatność mieszkańcom Olsztyna. Zgodnie z działaniami zapoczątkowanymi na jesieni 2013 r., wiele niepotrzebnych już barierek jest z powodzeniem wykorzystywana jako materiał do tworzenia stojaków rowerowych.

 

- Są to bezpieczne, wygodne i proste konstrukcje odpowiadające wymaganiom rowerzystów

- tłumaczy Mirosław Arczak, olsztyński Oficer Rowerowy.


Pod koniec ubiegłego roku kilkadziesiąt takich stojaków trafiło przed 6 olsztyńskich szkół podstawowych, gdzie w pobliżu wejść do budynków stworzono prawdziwe parkingi rowerowe dla uczniów i nauczycieli.

Na początku maja stojaki wykonane z barierek zamontowano na trzech parkingach zbudowanych nad brzegami Jeziora Krzywego w ramach Stref Przedsiębiorczości.^ Parking w rejonie Zatoki Miłej.^ Parking w rejonie Plaży Miejskiej.^ Parking w rejonie Słonecznej Polany.


Miejsca dla rowerów wygospodarowano z pojedynczych miejsc postojowych dla samochodów, co doskonale pokazuje oszczędność przestrzeni potrzebnej rowerzystom:


W miejscu jednego auta osobowego można teraz zaparkować nawet 6 rowerów.


Na pierwszych użytkowników nie trzeba długo czekać: - Dobrze, że pomyślano o takich miejscach, gdzie można spokojnie zostawić swój rower- mówi pan Maciej, który regularnie korzysta z nowych tras nad Jeziorem Krzywym. - Mam solidne zapięcie, ale do tej pory często musiałem szukać znaków lub balustrad do przypięcia roweru, ponieważ nigdy nie zostawiam go w stojakach, które pozwalają na wstawienie tylko jednego koła- tłumaczy pan Maciej.


Mirosław Arczak zapowiada, że niebawem zostanie uruchomiona następna seria stojaków wykonanych z barierek, dzięki czemu kolejne szkoły podstawowe i gimnazja będą miały okazję stworzenia uczniom dobrych warunków do codziennego korzystania z rowerów.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież