Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 47

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 142
Lepiej na Sielskiej
środa, 20 listopada 2013 08:12


W końcu udało się na naprawić błąd sprzed kilku lat, który pojawił się po ówczesnym remoncie chodnika przy ul. Sielskiej. Droga dla rowerów nareszcie tworzy spójny odcinek, wykonano drobne poprawki jej przebiegu oraz wyznaczono przejazdy dla rowerzystów :)

 


W kontekście tworzenia nowych atrakcji nad Jeziorem Ukiel (Krzywe) i znacznego ruchu rowerowego na trasie "os. Dajtki miasto", każde ułatwienie adresowane do rowerzystów na ul. Sielskiej z pewnością spotka się z życzliwym przyjęciem.
Prace zostały wykonane przy okazji tworzenia Stref Przedsiębiorczości (piszemy o tym > TUTAJ).

 

 


^ Taką łamigłówkę kilka lat temu zafundowali rowerzystom olsztyńscy drogowcy... Brak przejazdów + nieprawidłowy przebieg drogi dla rowerów... Jedynie znaki przed tym skrzyżowaniem informowały (błędnie!) kierowców o istnieniu przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów.

 


^ Jazda po przejściach była tu niemal normą, ale to ewidentnie wina źle dobranego rozwiązania drogowego. Takie rzeczy daje się przewidzieć!

 


^ Kilka dni temu sytuacja uległa znacznej poprawie.

 


^ Wystarczy przystanąć na moment, aby przekonać się o ciągłym ruchu rowerzystów. Niezależnie od pogody :)

 


^ Na tym skrzyżowaniu rowerzysta ma przepisowe pierwszeństwo, ale oczywiście za każdym razem należy upewnić się czy kierowca w nadjeżdżającym aucie rzeczywiście zamierza nas przepuścić.
Niebawem zostanie złożony wniosek o czerwoną nawierzchnię tych przejazdów, ponieważ w "sezonie" z pewnością ruch rowerzystów i samochodów będzie tu znacznie większy.

 


^ Dodatkowo został poprawiony przebieg rowerówki wzdłuż przystanku autobusowego, tak aby przybliżyć jej kształt do rzeczywistego toru jazdy rowerzysty.

 


^ Tuż po wykonaniu poprawek.

 


^ Miejsce połączenia z drogą dla rowerów prowadzącą w kierunku Plaży Miejskiej i ul. Bałtyckiej.

 

Komentarze  

 
+1 #4 Wujek Dobrarada 2014-06-10 10:51
Przykro mi z powodu minusa tym bardziej, że sam wyraziłem opinię w sposób kulturalny i rzeczowy. Słupek przystankowy i kosz stoją na chodniku - części przeznaczonej dla pieszych, w obrębie zatoki autobusowej. Tak jest wszędzie i to nie tylko w Olsztynie, Polsce ale również w innych europejskich miastach. Aby coś krytykować należy poznać trochę temat, w którym chce się poruszać, zdobyć wiedze o rozwiązaniach stosowanych w innych miastach i krajach, rozważyć wszelkie za i przeciw. Czepialstwo, bez podania rozwiązania to czysty nihilizm i malkontenctwo, o czym pisałem wyżej. Jeżdżę sporo rowerem, w tym również po prezentowanym wyżej odcinku ul. Sielskiej i jest to jedno z ostatnich miejsc, do których należałoby się przyczepić.
Mimo wszystko, niezmiennie pozdrawiam.
Cytować
 
 
-2 #3 Sławomir 2014-06-02 19:05
Dla "Wujek Dobrarada", z pełną odpowiedzialnoś cią daję minus za komentarz i zgadzam się z "ciemnogród'. Na zdjęciu wyraźnie widać, że słupek autobusowy i kosz na śmieci znajduje się centralnie na trakcie pieszo-rowerowym. Nie wiem jak dziś tj. 02.06.2014 przedstawia się sytuacja ale rzecz nie do przyjęcia ze względów bezpieczeństwa i tu całkowicie pomijając opieszałość i gapiostwo rowerzystów. Fakt, takich niespodzianek czytaj BUBLI jest nieco więcej. Niebawem udokumentuje to i przedstawię szerszej publiczności i przykre bo i zachodnim turystom całej Europy. Szanowni decydenci, pośpieszmy się to jak najszybciej i najwięcej poprawić, pokażmy, że i u nas może być namiastka rowerowej Europy, tu zgryźliwy uśmiech. Dziękuję i pozdrawiam.
Cytować
 
 
+1 #2 Wujek Dobrarada 2014-05-19 08:55
Gdzie Ty widzisz "słupek autobusowy z koszem na śmieci stojące na środku traktu"?! Ze zdjęcia jasno wynika, a i w naturze tak jest, że ten ów stoi w ciągu pieszym. Gdzieś stać wszak musi. Inszą naturalnie prawdą jest ul. Bałtycka w Likusach, gdzie przebieg trasy rowerowej upstrzonej słupami, słupkami i innymi niespodziankami woła o pomstę do nieba... Ale w przypadku powyższym to najczyściejszej wody czepialstwo i malkontenctwo.
Szerokiej drogi... rowerowej;)
Cytować
 
 
-1 #1 ciemnogród 2014-02-03 10:15
A ten słupek autobusowy z koszem na śmieci stojące na środku traktu pomiędzy ścieżką rowerową, a ścieżką dla pieszych, to jaką rolę pełnią? Bo wg mnie jest to b. duże zagrożenie dla nieuważnych rowerzystów. Znajomy nadział się na taki słupek na ul. Bałtyckiej-też stojący na środku. Owszem, był nieostrożny, zagapił się na chwilę, ale po co takie zagrożenie tworzyć na ścieżce rowerowej? Jet to brak wyobraźni decydentów, którzy nie jeżdżą rowerami.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież