Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 47

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 142
Nowy znak na ul. Żarskiej
czwartek, 28 listopada 2013 23:57


Patronka tej ulicy byłaby z nas dumna :) Za działanie logiczne, budujące większą całość oraz po prostu przydatne. Tabliczka T-22 ("nie dotyczy rowerów") zawisła pod znakiem informującym o "ślepej ulicy" (D-4). Dzięki temu przekaz znaku jest w pełni zgodny ze stanem faktycznym.

 

Ul. Natalii Żarskiej jest łącznikiem pomiędzy ul. Nowowiejskiego a ul. 15 Dywizji i ul. Artyleryjską, gdzie znajdują się już drogi dla rowerów:

 


^ Widok na końcowy fragment ul. Żarskiej od ul. Nowowiejskiego.

 

 

 


^ Oznakowanie wprowadzone około rok temu na ul. Żarskiej od początku było przyjazne rowerzystom, ponieważ ustawione tu zakazy wjazdu nie obejmują ruchu rowerowego.

 


^ j.w. Widok od ulicy 15 Dywizji.

 

Wydaje się, że jest to doskonały przykład na pro-rowerowe działanie, które wymaga jedynie drobnych zmian oznakowania, bez kosztownych ingerencji w nawierzchnię.

- - - - - - -


Jako wzór do premierowego zastosowania takiego oznakowania w Olsztynie posłużyły przykłady trzech ulic w Krakowie:

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież