Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 142
"Kawałek Olsztyna" miejskiego rowerzysty


O rowerowy akcent w cyklicznej rubryce "Mój ukochany kawałek Olsztyna" publikowany w Gazecie Olsztyńskiej, zadbał nasz redaktor- Mirek Arczak. Text i fotomontaż jego autorstwa ukazał się 22 kwietnia 2011 r. 

- - - - - - - - - - -

„Moich kawałków” Olsztyna nie sposób opisać żadną znaną liczbą.
To niezliczone miejsca, w których widuję niezwykłej urody zachody słońca albo niesamowite pełnie księżyca. To miejsca, w których gołym okiem widać błysk talentu artysty lub nieocenioną i długowieczną solidność majstra. To ogrom miejsc, w których gościli niezależni od nikogo i niczego (czasem nawet od sensu i rozsądku) twórcy, działacze, wizjonerzy. „Moje kawałki” Olsztyna znajduję tak samo często na ważnym placu, w ważnym budynku czy na ważnym spotkaniu, jak na zapomnianym podwórku, na zaniedbanej klatce schodowej czy podczas zwykłej rozmowy.

A teraz ogłaszam: „Mój Olsztyn” ma tysiące wymiarów! Na znaną wszystkim przestrzeń miasta nakładają się zapachy, dźwięki, wrażenia, wspomnienia i dalej zachodzą w setki kolejnych interakcji. Dzięki temu codziennie przybywa mi nowych „kawałków miasta”, których nawet nie zamierzam porządkować i zupełnie mi to nie przeszkadza.
Skąd ta mnogość i pozorny przesyt? Co pozwala mi na jednoczesne dzielenie miasta na kawałeczki i znajdowanie w tym wszystkim harmonii?

Rower.

Na rowerze Olsztyn zyskał dla mnie prawdziwie „ludzką skalę”, ponieważ odległości w obrębie miasta przestały być jakąkolwiek przeszkodą i są do „połknięcia” przy każdej pogodzie. Miejskie przejazdy na rowerze szybko stały się miłym przerywnikiem dnia, ponieważ nic nie oddziela mnie od pełnego życia otoczenia, a nawet regularnie powtarzana trasa codziennie przynosi przecież inne wrażenia.     

Tak właśnie, z tej pozornie bezładnej zbieraniny „kawałków”, codziennie układa mi się miejska rzeczywistość, którą po prostu lubię- Olsztyn widziany z perspektywy rowerowego siodełka.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież