Mazovia MTB Marathon w Olsztynie


Od kilku lat w Olsztynie gości jedna z kilku dużych, ogólnopolskich imprez kolarskich.

W tym roku będzie to Mazovia MTB Marathon.

W latach 2005-2008 mieliśmy okazję kibicować zawodnikom mknącym w Tour de Pologne. Wyścig ten był jednak nieco elitarny, ponieważ nie dawał okazji bezpośredniego udziału wszystkich chętnych, a samo obserwowanie wyścigu ograniczało się do kilkunastu sekund, podczas których kolarze przemykali głównymi ulicami miasta.

Nie bez znaczenia są też koszty, jakie ponosiły miasta etapowe tego wyścigu. W przypadku Olsztyna były to kwoty rzędu 300 tys. złotych, a korzyści promocyjne zapowiadane przez organizatorów wciąż wydają się wątpliwe. Nie bez powodu od 2006 r. olsztyński etap Tour-u budził duże kontrowersje i gorące dyskusje. 

Dobrą decyzją władz miasta było więc zapewnienie warunków do organizowania maratonów MTB, które z roku na rok gromadzą w Polsce coraz większe tłumy uczestników, dając możliwość wystartowania na kilku trasach zróżnicowanych pod względem dystansu i stopnia trudności.

Przez dwa pierwsze lata (2009 i 2010) w Olsztynie przeprowadzono wyścigi z cyklu Skandia Maraton Lang Team. Duża frekwencja uczestników i kibiców potwierdziła trafność decyzji o większym skupieniu się na zagwarantowaniu różnych form rowerowej rekreacji i amatrorskiego sportu rowerowego zamiast serwowania mieszkańcom ograniczonego w formie podziwiania zawodowych gwiazd. Przykładowe filmiki ze Skandii autorstwa 'marcin xc' z forum "OlsztynAktywnie!" >TUTAJ< 

Idąc za ciosem, w tym roku w Olsztynie będziemy mieli okazję udziału w jednej z edycji znanego i lubianego cyklu Mazovia MTB Marathon.

Zgodnie z dotychczasowymi ustaleniami impreza odbędzie się 29 maja 2011 r.
W kalendarium Mazovii warte zauważenia jest pojawienie się Szczytna oraz kontynowanie Gwazdy Mazurskiej w Ełku.
Więcej szczegółów /regulamin, przebieg trasy, harmonogram zawodów, inicjatywy towarzyszące/ pojawi się wkrótce.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież