Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 142
Elbląg ma Oficera Rowerowego


Jak mówi Prezydent Elbląga, miasto "postanowilło dołączyć do tej grupy, która poważnie traktuje rowerzystów". W tym celu 15 marca 2011 r. wydał zarządzenie (nr 87/2011) ustanawiające nową funkcję- Oficera Rowerowego. Został nim Marek Kamm, miłośnik turystyki rowerowej i znany w lokalnym środowisku oragnizator różnego rodzaju imprez rowerowych.
Rowerowy Olsztyn życzy Oficerowi wytrwałości i skuteczności w działanianiu! 

Zgodnie z zapisami zarządzenia Oficer będzie odpowiedzialny za "koordynowanie spraw związanych z rozwojem komunikacji rowerowej, a w szczególności:
* koordynację polityki miasta Elbląg w zakresie rozwoju transportu rowerowego,
* koordynowanie działań komórek organizacyjnych Urzędu oraz miejskich jednostek organizacyjnych w zakresie rozwoju transportu rowerowego i dróg rowerowych,
* współpraca z organizacjami pozarządowymi reprezentującymi środowiska uzytkownków rowerów,
* przygotowanie proektów zarządzeń Prezydenta Miasta oraz uchwał Rady Miejskiej w sprawach dotyczących transportu rowerowego,
* reprezentowanie Prezydenta Miasta na konferencjach i spotkaniach dotyczących problematyki transportu rowerowego,
* współtworzenie oficjalnego serwisu internetowego miasta dla użytkowników rowerów,
* przedstawianie Prezydentowi Miasta okresowych sprawozdań z działalaności Oficera Rowerowego oraz wniosków ze współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi." 

Portal elbląg.wm.pl napisał o tym wydarzeniu > ARTYKUŁ <

Strona internetowa Oficera jest >
TUTAJ <  oraz > TUTAJ <    

- Zależy mi na tym, by posadzić elblążan na siodełku. W mieście nie jest najgorzej, ale brakowało profesjonalnego podejścia do tematu - powiedział Marek Kamm tuż po objęciu funkcji Oficera Rowerowego.

Zobaczmy pokrótce jak wygląda Elbląg z perspektywy turysty posadzonego na siodełku i samodzielnie przemierzającego miejskie ulice (fotki z dwóch krótkich wizyt w Elblągu w 2010 roku).


^ Droga rowerowa jest doprowadzona pod sam budynek Dworca PKP. Aby nie psuć atmosfery nie dyskutujemy z rodzajem nawierzchni i fantazyjnymi zawijasami, jakie ta droga pokonuje wśród drzew i licznych punktów kolizji w pieszymi.


^ Zawijasów c.d. Ta droga rowerowa mogła przecież prowadzić prościutko. Argumenty o "zasłonięciu systemu korzeniowego drzewa"? A jak to się ma do sąsiedniego drzewa (widoczne po prawej), któremu dookoła pnia pozostawiono tylko kilkanaście centymetrów "luzu"?


^ Wciąż nielogiczne zawijasy... pojawia się jednak (jak malowana:) próba wyjścia z twarzą z tej niefachowo rozwiązanej sytuacji. 


^ Widać progres w niektórych kwestiach. Odcinek zbudowany jesienią 2010.


^ Droga rowerowa wzdłuż al. Grunwaldzkiej. W oddali widać prowadzone na ścieżce roboty ziemne, które bez żadnego oznakowania zmuszaly do: a) przebijania się przez widoczne po prawej chaszcze aby ominąć je chodnikiem, b) przejechania przez pas zieleni i włączenia się do ruchu na jezdni.


^ Jednokierunkowe drogi rowerowe po obu stronach głównych ulic wyglądają podobnie...
^ Karkołomne byłoby przestrzeganie przepisów przy tak zaprojektowanej drodze rowerowej. W oddali widać jak kluczy ona pomiędzy drzewami, latarniami, kioskiem oraz stającymi gdzie popadnie samochodami.
W sumie, to oznakowanie (znak C-13 zawieszony na słupie po prawej stronie drogi) wskazuje, że cała jezdnia mogłaby być drogą rowerową:)^ A co dla tych, którzy lubią swoje rowery i chcieliby przypiąć je solidnie?


 ^ A co dla tych, którzy lubią swoje rowery i chcieliby przypiąć je solidnie?


^ Parking rowerowy pod budynkiem Komendy Policji przy al. Tysiąclecia.


^ A oto i sami Policjanci w wersji zroweryzowanej. Razem z nimi przejeżdżaliśmy kolejne przejścia dla pieszych:) 


^ Rozległe (i dosyć wiekowe) miasteczko drogowe z asfaltowymi alejkami.

  

   

 

Komentarze  

 
0 #1 Gertie 2018-11-13 17:11
I see you don't monetize your site, don't waste your
traffic, you can earn additional bucks every month.
You can use the best adsense alternative for any type
of website (they approve all websites), for
more details simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your website

My homepage; BestLan: https://MightyGordon.blogspot.co.uk
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież