Zmiany na Wojska Polskiego


Jeszcze przez około rok aleja Wojska Polskiego nie będzie zbyt lubianą arterią, ponieważ tyle właśnie ma trwać jej przebudowa. Dziś miało miejsce ustalenie małej korekty przyszłościowego przebiegu drogi rowerowej zaplanowanej wzdłuż jezdni. 

Zmiana jest niewielka, bo obejmuje kilkudziesięciometrowy odcinek, który pierwotnie miał biec po zachodniej stronie al. WP poczynając od północnej strony skrzyżowania al. WP z ul. Jagiellońską, miał przeciąć ul. Kasprowicza i połączyć się z drogą rowerową, która istnieje obecnie.
Po zmianie, projektowana droga rowerowa będzie wiodła po wschodniej stronie al. WP do skrzyżowania z ul. Kasprowicza i Żeromskiego i tam (po południowej stronie) będzie zlokalizowany przejazd rowerowy na zachodnią stronę al. WP.Zastrzeżenia budzi przerzucanie drogi rowerowej ze strony wschodniej na zachodnią i spowrotem na odcinku około 350 metrów. Jest prawie pewne, iż lokalni cykliści nie będą stosować zaproponowanego rozwiązania i częste będą przypadki jazdy chodnikiem (przy byłym kinie "Grunwald", siedzibie MZPiTU i stacji Lukoil). Projektanci uzasadniają konieczność przejazdu na drugą stronę wąskim chodnikiem wzdłuż stacji Lukoil, który pojawi się po otwarciu zatoki autobusowej wraz z kioskiem.       

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież