Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 47

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 142
Zbigniew Rojek nie żyje


03 sierpnia 2011r. pożegnamy Zbigniewa Rojka, wszechstronnego muzyka, kompozytora i zdobywcę licznych nagród muzycznych. Nieco mniej znaną, lecz dla nas- olsztyńskich rowerzystów, szczególnie znaczącą płaszczyzną Jego aktywności było działanie na rzecz rozwoju transportu rowerowego w Olsztynie.  

Zbyszek już w na początku lat dziewięćdziesiątych rozpoczął uporządkowane starania o poważne traktowanie roli sieci dróg rowerowych na terenie miasta. Będąc miejskim radnym pracował na rzecz promocji ruchu rowerowego i rozwoju infrastruktury rowerowej. Najlepszym tego dowodem jest umieszczenie koncepcji dróg rowerowych w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego dla Olsztyna z 2001 r. W tamtym czasie pełnił także funkcję Pełnomocnika Prezydenta Olsztyna ds. Ścieżek Rowerowych koordynujacego prace Zespołu ds. Koncepcji Dróg Rowerowych w Olsztynie.  
   
Był współzałożycielem Stowarzyszenia Centrum Turystyki Aktywnej "Kołodrom", które wzięło swoją nazwę od trasy rowerowej zaproponowanej przez Zbyszka kilka lat wcześniej. Trasa miała umożliwiać bezpieczny i szybki przejazd od ul. Wilczyńskiego, poprzez Wańkowicza, Pstrowskiego, Żołnierską, Piłsudskiego, Dworcową i doprowadzać do Śródmieścia w okolicy Teatru Lalek na ul. Głowackiego. Pomysł jest wciąż akualny, ponieważ na tej trasie znajdują się aż cztery przejazdy pod ruchliwymi ulicami, które pozwalają bezkolizyjnie i bez zatrzymywania przecinać ruchliwe arterie.
Warto pamiętać o takich dobrych pomysłach, a przede wszystkim o dobrych ludziach, którym zależy na Olsztynie. Zbyszek na pewno był takim człowiekiem.


^ Zbigniew Rojek (pierwszy z lewej) z zespołem.

 

Komentarze  

 
0 #2 Tawanna 2018-11-23 07:50
I see you don't monetize your page, don't waste your traffic, you can earn extra bucks every month.
You can use the best adsense alternative for any
type of website (they approve all websites), for more details simply search in gooogle:
boorfe's tips monetize your website

My blog ... BestWendell: https://MightyHellen.blogspot.co.uk
Cytować
 
 
0 #1 Lucio 2018-11-21 01:12
I see you don't monetize your website, don't waste your traffic, you can earn extra cash every month.
You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve
all websites), for more details simply search in gooogle:
boorfe's tips monetize your website

Also visit my webpage - BestAracely: https://CleverMarguerite.blogspot.com
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież