Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 47

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 142
Zbigniew Rojek nie żyje


03 sierpnia 2011r. pożegnamy Zbigniewa Rojka, wszechstronnego muzyka, kompozytora i zdobywcę licznych nagród muzycznych. Nieco mniej znaną, lecz dla nas- olsztyńskich rowerzystów, szczególnie znaczącą płaszczyzną Jego aktywności było działanie na rzecz rozwoju transportu rowerowego w Olsztynie.  

Zbyszek już w na początku lat dziewięćdziesiątych rozpoczął uporządkowane starania o poważne traktowanie roli sieci dróg rowerowych na terenie miasta. Będąc miejskim radnym pracował na rzecz promocji ruchu rowerowego i rozwoju infrastruktury rowerowej. Najlepszym tego dowodem jest umieszczenie koncepcji dróg rowerowych w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego dla Olsztyna z 2001 r. W tamtym czasie pełnił także funkcję Pełnomocnika Prezydenta Olsztyna ds. Ścieżek Rowerowych koordynujacego prace Zespołu ds. Koncepcji Dróg Rowerowych w Olsztynie.  
   
Był współzałożycielem Stowarzyszenia Centrum Turystyki Aktywnej "Kołodrom", które wzięło swoją nazwę od trasy rowerowej zaproponowanej przez Zbyszka kilka lat wcześniej. Trasa miała umożliwiać bezpieczny i szybki przejazd od ul. Wilczyńskiego, poprzez Wańkowicza, Pstrowskiego, Żołnierską, Piłsudskiego, Dworcową i doprowadzać do Śródmieścia w okolicy Teatru Lalek na ul. Głowackiego. Pomysł jest wciąż akualny, ponieważ na tej trasie znajdują się aż cztery przejazdy pod ruchliwymi ulicami, które pozwalają bezkolizyjnie i bez zatrzymywania przecinać ruchliwe arterie.
Warto pamiętać o takich dobrych pomysłach, a przede wszystkim o dobrych ludziach, którym zależy na Olsztynie. Zbyszek na pewno był takim człowiekiem.


^ Zbigniew Rojek (pierwszy z lewej) z zespołem.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież