Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 47

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 142
Rowery na Uniwersytety


Z radością informujemy, że kwietniowe seminarium procentuje bardzo konkretnymi inicjatywami organizowanymi przez pracowników Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wspólnie z przedstawicielami środowisk rowerowych. 10 maja na Wydziale Geodezji i Gospodarki Przestrzennej UWM odbył się otwarty wykład na temat uwarunkowań, zasad i praktycznych aspektów projektowania infrastruktury rowerowej.

Organizator spotkania, dr inż. Dariusz Konieczny, zaprosił do wystąpienia inż. Rafała Muszczynko z warszawskiego Stowarzyszenia Zielone Mazowsze i portalu "Polska na rowery" oraz Mirosława Arczaka, Pełnomocnika ds. Transportu Rowerowego z Olsztyna.

W czasie ponad 3-godzinnego wykładu prelegenci przedstawili najważniejsze korzyści płynące z upowszechniania transportu rowerowego w miastach, aktualną sytuację prawną regulującą projektowanie infrastruktury rowerowej oraz zestaw polskich dobrych praktyk w tej dziedzinie. Szereg krajowych bubli rowerowych zestawiono z wzorowymi rozwiązaniami z powodzeniam stosowanymi w Holandii, a także zwrócono uwagę na rolę rowerowej infrastruktury parkingowej. Mirosław Arczak omówił lokalne sukcesy i porażki w temacie transportu rowerowego i przekonywał o znaczeniu strony społecznej w procesie planowania i projektowania udogodnień dla rowerzystów. 

Mamy nadzieję, że na podobne inicjatywy na UWM nie będziemy długo czekać, a inne uczelnie wezmą przykład z Olsztyna i otworzą się na rowerowych specjalistów-praktyków.


^ inż. Rafał Muszczynko.


^ Wykład miał charakter otwarty i nieobowiązkowy.


^ Mirosław Arczak.

 

Komentarze  

 
0 #1 Ernestine 2019-07-16 23:05
Witam, osobiście absolutnie zgadzam się z powyższym !


Check out my blog post - Kinga: http://futurekids.radom.pl/
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież