Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 142
otwieramy System!

Niedługo po tym, jak zamieściliśmy wiadomość, że fragment Lasu Miejskiego stanie się przyjaźniejszy dla rowerowej rekreacji, z radością informujemy, iż w najbliższy weekend (niedziela 01 sierpnia) nastąpi otwarcie pierwszych tras.

 

W niedzielę, 01 sierpnia 2010 r. o godzinie 12:oo przy pomoście Żubra nad jeziorem Długim (ul. Leśna) nastąpi oficjalne otwarcie Systemu tras rowerowych w Lesie Miejskim.

Projekt „Sytemu…” jest wspólną inicjatywą Zarządu Zieleni Miejskiej w Olsztynie oraz olsztyńskich rowerzystów zrzeszonych w Warmińskim Klubie Rowerowym Fan.

Co istotne, „System...” jest urzeczywistnieniem fragmentu „Koncepcji rekreacyjnych ścieżek rowerowych”, które dla tego obszaru Olsztyna w 2009 r. opracowali specjaliści z firmy WYG Int. oraz Stowarzyszenia Zielone Mazowsze z Warszawy.

W skład systemu wchodzą trasy o zróżnicowanym stopniu trudności:
Rowerowy szlak RODZINNY
Rowerowa trasa XC (Cross Country)
Rowerowa trasa ENDURO
Rowerowa trasa EXTREME

W niedzielę, po uroczystym przecięciu wstęgi, cztery grupy rowerzystów będą miały okazję wypróbować wszystkie trasy po raz pierwszy.

Pierwsza grupa zapozna się ze szlakiem rodzinnym. Przejażdżkę poprowadzi Mirek Arczak. Szlak nie jest długi (9,14 km), ale niezwykle interesujący krajoznawczo, dlatego w wycieczce weźmie aktywny udział przewodnik PTTK.

Druga grupa przejedzie trasę  XC (Cross Country). Prawie 7-kilometrową  trasę poprowadzą zawodnicy FAN XC team.

Trzecia grupa przejedzie trasę Enduro (3,90 km). Jej przewodnikami będą Paweł Rynkiewicz i Adam Dowgird – twórcy trasy.

Doświadczeni kolarze górscy zapoznają się także ze zjazdową trasą  Extreme, którą przybliżą: Paweł Rynkiewicz, Piotr Rynkiewicz i Adam Dowgird. Trasę tworzą dwa warianty ścieżek zjazdowych, każda po około 550 metrów.

Organizatorzy niedzielnego spotkania zapewniają dobrze przygotowane i zupełnie nowe trasy, wspaniałą atmosferę podczas trwania przejazdów, niezapomniane widoki i inne atrakcje.

Po przejechaniu tras wszyscy rowerzyści będą mieli okazję spotkać się na mini pikniku rowerowym na terenie Bikepark Wąwóz, podczas którego zostaną przeprowadzone konkursy sprawnościowe z nagrodami, będzie można skorzystać z bezpłatnego bufetu, rowerów testowych oraz wymienić uwagi i wnioski do zaprezentowanej sieci tras. 

Harmonogram
> 12.oo > zbiórka przy pomoście Żubra
> 14:3o > piknik na terenie Biekpark Wąwóz

 

O wydarzeniu w prasie:

Gazeta Olasztyńska

Gazeta Wyborcza

Gazeta Olsztyńska

 

Komentarze  

 
0 #1 Patricia 2018-11-06 09:14
I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you can earn extra bucks every month.
You can use the best adsense alternative for any type of website (they
approve all websites), for more details simply search in gooogle:
boorfe's tips monetize your website

Here is my site - BestJayson: https://FollowAmbrose.blogspot.se
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież