po spotkaniu SKP Olsztyn (+ artykuł w GW)

W sobotę /06 lutego/ w Spichlerzu MOK w Olsztynie odbyło się spotkanie Stowarzyszenia SKP Olsztyn. Głównymi tematami było uzgodnienie zarysu prac w skateparku 'Kusocin' na sezon 2010, wstępne plany weekendowego festiwalu sportów ekstremalnych oraz ustalenie stategii działań na rzecz stworzenia krytego obiektu.

W spotkaniu wzięło udział ponad trzydzieści osób, co najlepiej pokazuje potencjał i zgromadzoną przez ostatnie miesiące (lekkiej posuchy imprezowo-rozwojowej) energię do wprowadzania pozytywnych zmian:)

Ustalono:

- koordynatorów odpowiedzialnych za zapewnienie kadry instruktorskiej w skateparku 

- weekend 28-30 maja 2010 r. jako termin zorganizowania rozbudowanej imprezy sportowo-rekreacyjnej, która będzie powrotem do chlubnej tradycji corocznych Jam'ów rozkręcanych przez zjednoczone siły wszystkich olsztyńskich zajawkowiczów (rolki, deskorolki, BMX, MTBMX, break dance, street ball, graffiti). O szczegółach na pewno będzie głośno:)

- podział obowiązków w sprawie wniosku o stworzenie krytego skateparku w Olsztynie.

Powstała grupa 'techniczna' odpowiedzialna za ponowne przejrzenie projektu takiego obiektu, który pojawił się w SKP Olsztyn już dwa lata temu.

Grupa 'urzędowa' bedzie odpowiedzialna za uzyskanie wiążących decyzji Urzędu Miasta w zakresie lokalizacji i sposobu prowadzenia przyszłego obiektu.

Grupa 'finansowa' ma zebrać polskie doświadczenia w temacie sposobu finansowania istniejących skateparków oraz rozejrzeć się za możliwościami pozyskania funduszy spoza budżetu miasta.

Grupa 'info/ PR' będzie odpowiedzialna za formułowanie sensownych i merytorycznych komunikatów dla lokalnych mediów, informowanie Olsztyniaków o kolejnych etapach projektu oraz poszukiwanie instytucji, firm i środowisk zainteresowanych wsparciem opisywanych działań.

Osoby zainteresowane współpracą prosimy o kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Obecna na spotkaniu dziennikarka Gazety Wyborczej tak opisała to wydarzenie:

Miłośnicy deskorolek i rowerów chcą, by w Olsztynie powstał kryty skatepark. - Młodzi ludzie potrzebują czegoś więcej, niż oferuje Olsztyńskie Lato Artystyczne - przekonują.

Kilkudziesięciu zwolenników skateparku pod dachem zastanawiało się w sobotę w Spichlerzu Miejskiego Ośrodka Kultury, jak przekonać do swego pomysłu władze miasta. Pod petycją w tej sprawie do prezydenta zebrali już prawie tysiąc podpisów. - Jest w nas bardzo dużo determinacji, aby ten pomysł zrealizować - mówi Rafał Pawlik ze Stowarzyszenia SKP Olsztyn. Przekonuje, że coraz więcej osób jeździ na deskorolkach, rolkach czy wyczynowych rowerach. Aby się o tym przekonać, wystarczy latem pójść do parku Kusocińskiego, gdzie jest plac z przeszkodami. - Czasem bywa tak tłoczno, że nie ma jak jeździć - dodaje Pawlik.
Deskorolkarze narzekają jednak, że zimą lub kiedy pada, nie mają gdzie jeździć. Stąd idea utworzenia w Olsztynie krytego skateparku, który funkcjonowałby przez cały rok. Założenie jest takie, że obiekt zarabiałby na siebie. - Na pewno wstęp byłby płatny, chcemy też organizować różnego rodzaju zawody, pozyskiwać środki z reklamy i od sponsorów - wylicza Szymon Marciniak, prezes Stowarzyszenia SKP.

I dodaje, że wszystkie przeszkody wykonają sami. - Wystarczy, jak miasto da nam jakiś plac i postawi namiot - zapewnia Szymon Marciniak.

Starania SKP popiera klub wysokogórski z Olsztyna - Mamy nadzieję, że przy okazji powstanie tam ścianka wspinaczkowa, z której będziemy korzystać - mówi Michał Zawlik, sekretarz klubu.

Aby pokazać miastu, że sporty ekstremalne mają w Olsztynie coraz więcej entuzjastów, stowarzyszenie planuje zorganizować w ostatni weekend maja trzydniowe zawody w parku Kusocińskiego. - To będzie ogromna impreza połączonych dyscyplin ekstremalnych - mówi Mirosław Arczak ze Stowarzyszenia Aktywności Społecznej Młyn z Olsztyna.

 

Żródło: Gazeta Wyborcza Olsztyn z o8.o2.2o1o r.
  

  

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież