Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 47

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 142
Rowerem po ul. Armii Krajowej
czwartek, 03 października 2013 13:33


W odpowiedzi na liczne głosy mieszkańców oraz zgodnie z "rowerowym" planem realizacyjnym przyjętym na wniosek Oficera Rowerowego przez władze miasta na jesieni 2012 r., ul. Armii Krajowej stopniowo staje się przyjaźniejsza ruchowi rowerowemu. Niedawno oddano do użytku blisko 300-metrowy odcinek, który za kilka miesięcy stanie się częścią całego przebiegu drogi dla rowerów wzdłuż tej ulicy.

 

Pierwszy odcinek wydzielonej drogi dla rowerów powstał w ramach przebudowy skrzyżowania ul. Armii Krajowej z ul. Saperską, którą wykonano w związku z pojawieniem się w tej okolicy dużego kompleksu mieszkaniowego o pretensjonalnej nazwie "Wersal".

^ Na razie wykonany fragment wydaje się "zawieszony w próżni", jednak na wiosnę 2014 r. zostaną dobudowane kolejne odcinki, które w efekcie utworzą ciągłość od al. Warszawskiej, poprzez ul. Jagiellończyka, do skrzyżowania z al. Schumanna. Prace będą skoordynowane z aktualnie rozpoczętymi robotami na skrzyżowaniu Armii Krajowej/Warszawskiej/Obrońców Tobruku.
Zgodnie z przyjętym do realizacji projektem, wraz z nowymi odcinkami powstaną rowerowe połączenia ul. Armii Krajowej z obecnie "ślepo" zakończoną ul. Bażyńskiego i ul. Szarych Szeregów.


^ Przy ominięciu rejonu przystanku autobusowego udało się uniknąć nierealnych do pokonania kanciastych zakosów (jakie znamy chociażby z al. Sikorskiego).


^ Niestety, przebudowa skrzyżowania nie uwzględniła rowerowego połączenia dwóch stron drogi (brak chociażby przejazdu dla rowerzystów)... Projekt na te prace jest datowany na 2011 r.


^ Są jeszcze drobne błędy w oznakowaniu, ale cieszy dobrze wykonana nawierzchnia bitumiczna.


^ Wkrótce powstanie porządne połączenie z ul. Bażyńskiego przeznaczone dla rowerzystów i pieszych.


^ Droga dla rowerów i chodnik powstały w miejsce baaaardzo zniszczonych płyt chodnikowych pamiętających czasy budowy tej ulicy (a miejscami wydających się nosić ślady manewrów czołgowych- jednostka wojskowa jest bowiem tuż obok).


^ Szkoda, że projektant i drogowiec zatwierdzający ten projekt nie zdecydowali się na zapewnienie ciągłości asfaltowej nawierzchni przez ten zjazd... Jest to najprostsze i bardzo skuteczne rozwiązanie sugerujące kierowcom właściwy odbiór sytuacji drogowej (bo przecież to oni przejeżdżają przez chodnik i ddr), podkreślające pierwszeństwo rowerzystów oraz zapewniające większy poziom bezpieczeństwa i wygody także pieszym.


^ Po lewej widoczny nowy kompleks mieszkalny "Wersal". Może jego mieszkańcy tłumnie wsiądą na rowery? :)


^ Na razie tak prezentuje się jeden z krańców nowej drogi rowerowej. Tuż za nim widoczne wspomnienie fatalnej jakości chodnika.


^ Powstanie całego przebiegu drogi rowerowej wzdłuż ul. Armii Krajowej z pewnością zwiększy ilość podróży rowerowych.

- - - - - - -

A tak wyglądał ten odcinek późną jesienią 2012 r.:

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież