Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/olsztyn/domains/rowerowy.olsztyn.pl/public_html/plugins/content/extranews.php on line 142
[INICJATYWA WKR FAN Team] Zakaz ruchu na ulicy Leśnej
niedziela, 03 czerwca 2012 09:49


Ulica Leśna. Domyślnie jest to droga zapewniająca dojazd dla pracowników i obsługi Oczyszczalni Ścieków "Łyna", zarządzanej przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Olsztynie. W praktyce, droga została upodobana przez mieszkańców miasta jako miejsce do uprawiania różnych form rekreacji - jazdy na rowerze, biegania, jazdy na rolkach, spacerów.


Zapewnia to równa asfaltowa nawierzchnia i malownicze położenie z dala od miejskiego zgiełku. Ulica jest "kręgosłupem" Systemu Tras Rowerowych w Lesie Miejskim, od niej biegną odnogi poszczególnych szlaków prowadzących w dalsze zakamarki lasu.


Droga stała się też popularnym skrótem dojazdu dla mieszkańców Osiedla Redykajny z przyległymi willami. Aby się tam dostać, wystarczy skręcić z Leśnej w nieutwardzony fragment drogi, aby wjechać w ulicę Lawendową. Z niej bez problemu dostaniemy się do dalszych osiedlowych uliczek. Natężenie ruchu wzrosło do tego stopnia, że zaczęło stwarzać zagrożenie dla spacerowiczów i osób uprawiających sport. Kręta i równa droga powoduje, że kierowcy jeżdżą po niej z dużymi prędkościami stwarzając niebezpieczne sytuacje.


Zapraszamy do dyskusji (na stronie krank.pl) odnośnie pomysłu ustawienia prezentowanego znaku tuż za Osiedlem Leśna przed wjazdem do lasu.

źródło: krank.pl
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież